linkteki gitarı nasıl bilirsiniz?

başlangıç seviyesindeyim, ilk gitarım. nasıl bilirsiniz? nasıldır?
www.ibanez.com

HH manyetik yerine HSH öneririm. Yani ibanez grg170dx.

  • gozyakansakiz  (18.02.12 03:31:37)
Bir öneri

Baslangic bile olsa kendine iyi bir gitar al. Müzik de "bununla baslayayim sonra daha iyisini alirim" mantigi ise yaramaz. Cünkü iyi bir enstrümandan aldigin o tini senin istegini arttirir daha cok haz alirsin. O kadar param yok diyorsan vasat sifir bir gitar alacagina 2. el iyi bir gitar ya da vasatin üstünde bir gitar al.
  • caks  (18.02.12 04:19:42 ~ 06:31:02)
www.ibanez.com
Bu çok daha mantıklı olacaktır...

  • edaddy  (18.02.12 10:29:45)
@lord randal

Iyi bir gitar'in net bir cevabi vardir.

Gibson les paul iyi bir e-gitardir
Akustikde ben martin gitarlarini cok begenirim.
Ama bunlar cok pahali bunlari alsin demiyorum. Temel prensip olarak;

El sapi iyi kavrayacak.
Cizirtisiz, net bir ses almak icin tele abanmak zorunda kalmayacaksin.
Ve cikan ses kulaga hos gelecek. Bu özelliklere sahip bir gitar benim icin iyi bir gitardir.

Bizim milletin rayban dan baska günes gözlügünü tanimamasi olayi e-gitardaki ibanez ve fender takintisi ile esdegerdir. Ama daha ne gitarlar var.

Ben ögrenciyken e-gitar alacaktim. Cebimde 200 € param vardi, o paraya alabilecegim gitarlarin hicbirini begenmedim. Bir arkadasimin tavsiyesiyle 2. el gitar satan bir kadin buldum. Kadin hem e-gitar yapiyor, hem de kullanilmis hurda eski gitarlari tamir edip satiyordu. Onun atelyesinde 60 larda korede üretilmis kisa sap el yapimi ve hurda olarak alinip tamir edilmis bir gitar buldum. Denedim ve gercekten cok begenerek 150 € ya aldim. Artik calmamama ragmen hala evde durur. Ve canavar gibi
Kadinin sitesi de bu www.krassegitarren.de bu da face sayfasi www.facebook.com

Ben her gitarla her türlü müzik yapabilirsin gibi birsey de yazmadim. Zaten gitar denenmeden alinmaz. O sebeple denerken elinle en iyi kavraya bildigini secer zaten insanlar. Vurdugun notanin sesini net ve tok veren bir gitara kimse ben bunun sesini begenmedim diyemez. Uyduruk gitarlarin verdigi sese alisan bir kulan iyi sesi nasil ayirtedebilir?

e-gitar a hevesi olan bir kisi bunun pahali ekipmanlari oldugunu bilmeli. Pedallar bir yana ama amfi konusunda sana katiliyorum.

Ama bunun genel ve basit bir cözümü var:

Ilk önce bir yari akustik alip gitar temelini atar ögrendikten sonra bir e-gitar alip stüdyolarda calabilir.

Türkiye'de vergilerden dolayi gitar fiyatlari gercekten yüksek. Bunun cözümü var;
www.thomann.de ve www.ebay.de ya da saticiyla anlasabilirsen kleinanzeigen.ebay.de
  • caks  (18.02.12 11:01:15 ~ 11:31:17)