2. El Araç Alımı Sonrası İşlemler

Selamlar..

Ne zamandır araba almak niyetindeydim. Sağa-sola haber de salmıştık. En nihayetinde İzmir'deki eniştemden haber geldi. Vekaleti enişteye verip aracı aldım, trafik sigortasını da yaptırdık ama bundan sonrası için 2-3 sorum var:

1. Araç 05 plakalı, satış İzmir'de oldu, ben İstanbul'da ikamet ediyorum ve aracı burada kullanacağım. Plakayı değiştirmedik, 05 kaldı. Aracı İstanbul'da tescil ettirmem gerekli mi yoksa ruhsatı İzmir'den alsak yeter mi?

2. Memur, modeli ruhsata Corolla yerine Coriolla olarak yazmış. İlla değiştirmek mi lazım bunu?

3. Başımın ağrımaması için yapmam gereken başka bir şey var mı?

istabul'da sokakta falan dururken ceza yiyebilirsiniz bol bol. yabancı plakaya acımıyorlar. o sebepten değiştirmeniz gerekir onu değiştiriken de coriolla'yı da değiştirin.

  • heritage  (16.02.12 18:53:58)
Değiştirmek zorunda değilsiniz. 05 plakalı olarak kullanabilirsiniz.

  • dawkins  (16.02.12 19:48:09)
@dawkins, yok, zaten değişmeyecek plaka, o konuda bir sıkıntı yok. Araç şu an İzmir'de, daha İstanbul'a gelmedi. Ruhsatı da geçici ruhsatta yazdığı gibi İzmir Trafik Tescil'den aldık. Aracı İstanbul'a getirdiğimde tekrar ikametgahımın gösterdiği Trafik Tescil'e uğrayıp tescil ettirmem gerekli mi yoksa zaten "ruhsatı aldık, iş bitti" mi?

  • mytonn  (16.02.12 20:23:17)
İstanbulda yaşıyorum plakam 06 ve kimsenin birşey yaptığı yok... hatta bilmediğim muhitlerde abuk hareketler yaptıgımda "bilmiyodur canım" diyerek ses etmediklerini düşünüyorum

  • oldboy  (17.02.12 01:10:52)