samsung ve gorilla glass sorunsalı

söölükte okuduğum kadarıyla Türkiye' de satılan samsung glaxy s2 lerde gorilla glass bulunmuyormuş.
1. samsung galaxy note' da da durum aynı mı?
2. bir şekilde ürünle uygun gorilla glass alıp samsung yetkili servislerine taktırma şansımız olur mu ?
3. android telefonları rootlama işlemine maruz bırakırsak garanti dışı kalıyor mu ?

1. Note'ta gorilla glass olup olmadığını bilmiyorum ama olsa da olmasa da bir koruyucu alıp ekranı kapatmak lazım bence. O olduktan sonra da pek önemi kalmıyor.

2. Olmaz. Ekran camını değiştirmek kolay bir işlem değil, en azından galaxy s'te öyle. Kendin hiç yapamazsın yani.

3. Evet kalıyor. Ancak servise vermeden root'u kaldırabilirsin. Telefon hiç açılmayacak şekilde hasarlıysa zaten board ya da başka bir parça değişimi olması muhtemeldir bu durumda da zaten rootlu olup olmadığını anlayamazlar. Sıkıntı olma ihtimali düşük yani.
  • tahsin sutcuoglu  (16.02.12 17:40:21)