Vodafone mağazaları neden boş?

3 mağaza gezdim, (hattım Vodafone) kampanya sordum, şu var mı bu var mı (iphone, ipad) diye sordum. Hepsinde suratları asık 2-3 çalışan, hiçbir kampanya ürününün olmadığını bir süredir ürün gelmediğini söylüyorlar. Oturmuşlar aralarında konuşuyorlar. İlgi yok. Dükkanlar bomboş. Bunun yanında Turkcell mağazaları dolup dolup taşıyor (kampanyalı ürün satıyorlar), Avea mağazaları ikisinin arası yoğunlukta.

Bu durumu görünce üzülmedim desem yalan olur, yıllar süren Turkcell sömürüsünden kurtulup Vodafone'a geçmiştim.

Soru: (Örnek uzayı 3 elemanlı ama...) Vodafone Türkiye batıyor mu arkadaşlar? Geçici mi bu durum?

avea batmadıysa vodafon hiç batmaz :)

  • 9kuyruklukedi  (14.02.12 15:25:55)
Bir ara BTK'nın telekomünikasyon sektörü raporunu okumuştum, abone sayısına göre sıralama Turkcell > Vodafone > Avea şeklinde tahmin edileceği üzere. Numara taşımadan da Vodafone ciddi abone kazanmış, (bu abonelerden birisi de senelerin Turkcell sömürüsünden bıkan ben). Karlılık durumu da iyiydi diye hatırlıyorum.

İlgi ne durumda tam bilmiyorum da ne zaman evimin yakınındaki Vodafone bayisine gitsem sıra bekliyorum. Vodafone candır kısacası. Allah zeval vermesin.
  • Lethe  (14.02.12 16:14:01)
bir kaç haftadır ıphone almaya çalısıyorum, ama vodafone bayileri satmamak için ellerinden geleni yapıyorlar, hattımı değiştirmemek için çok ugrastım. artık geçtiğimiz pazar günü yine saçma sapan bir bahane öne sürdüler, ben de çıkıp hemen yandaki turkcell bayisinden 5 dk da alıp cıktım.

sanırım bayilerdeki elemanlarla alakalı bir durum.
  • tcyx  (14.02.12 16:15:11)