ingilizce mülakat

Arkadaşlar,

Durum şu gibi; anadolu lisesi+yabancı dille uni’den sonra bir ingilizce mülakata gidiyorum. Tamamen iş mülakatı olmamakla birlikte, beni işe almak isteyen şirketin bir kuruma yaptıracağı bir ingilizce sınavının bir parçası.

+mülakatta bu kurum iş/güç minvalinden mi girer, ne yapar sohbet ederken?
+speaking bazlı bir sınav olacak, bir de ufak bir test kısmı olacak. Kendime ne kadar güvensem de heyecanlanıyorum. Bilgiyi tazelemek adına, ne çalışayım?
+speaking’te karşımdakinin sorabileceği muhtemel 10-15 soru için yazarak cevaplar hazırlamak ve nbunlara bolca göz gezdirmek istiyorum, mantıklı mıdır?
+speaking için biraz ısınmam gerektiğini düşünüyorum ama etrafımda kimse yok lan, napıcam ben?

Saygılar, sevgiler, her fikriniz benim için önemli bebeyimler.

Sesli ingilizce kitap okuyabilirsin. Ya da ingilizce radyo dinleyebilirsin. BBC falan.
Canlı konuşmak için de couchsurfing.com grubunun toplantılarına git. Orada bir sürü yabancıyla tanışıp konuşabilirsin.

  • diable00  (13.02.12 11:35:24)
muhtemel 10-15 soru sorup, bunların cevaplarını önceden yazmak çok işine yarar. bu sorulardan en az 4 tanesi gelir. sen de hiç zorlanmadan cevap verirsin ve iyi bir izlenim bırakmış olursun.

  • compadrito  (13.02.12 15:31:42)
Mülakat kısmında yapacağınız iş ile ilgili sohbet etmek isteyebilir. Ben şimdiki iş yerime öyle girmiştim. Karşımdaki adam benden kötü almanca konuşuyordu. Bir de hangi dilde konuşalım diye sormuştu, ben de siz başlayın ben devam ederim gibisinden bir şey söylemiştim. İnsan çocuk olunca mı bu kadar güveniyor kendine? Şimdi olsam yapmam.

  • SiyamkedisiZorro  (13.02.12 15:48:15)