Ethernet Kablosunun Maksimum Uzunluğu

Selam IT dostları,

evimdeki 8mb'e kadar olan internetimi bir alt komşu ile paylaştım, şimdi bir alt komşu ile paylaşmam gerekiyor. Ortalama 15-20mt arası bir kablo uzunlugu olucak. Bu uzunluktaki kablo çalışır mı?

Bir de bu interneti 3 kişi kullanmak bağlantının ne kadar içine eder? Diğer iki kattaki kullanıcılar ilk okul ve lise seviyesindeki çocuklar.

Teşekürler.

kablo calisir, benim isyerinde 15 metre tam olarak, internet hizina kablo uzunlugunadn pek bir etkisi olacagini zannetmiyorum (konunun uzmani degilim) ancak paylasimdan oturu dusus elbette olacaktir.

  • oeh  (13.02.12 08:51:43)
liselinin video sevdasına dikkat.
internet kotalıysa kotaya zarar, kotalı değilse adil kullanım zamazingosu var..

  • pitcheuse  (13.02.12 08:59:43)
İnternet kotasız, aylık 60-70gb gibi bir trafiğimiz var ama adil kullanım zamazingosuna hiç takılmadık.

Teşekkürler yorumlar için.

Bir de uzmanından bir yorum alaydık içim rahatlasaydı :)
  • baterist  (13.02.12 09:07:08)
cat 5 ethernet kablosunu sorunsuz 150 - 200 metreye kadar uzatabilirsiniz. genelde 180 metre sınır kabul edilir.

  • oda sicakliginda saklayiniz  (13.02.12 09:27:47)
liseli bağlantıyı sömürür.

  • sutlu nescafe  (13.02.12 09:29:29)
Peki birşey daha sorucam, modem bende duruyor, bu liselinin bağlantıyı sömürmemesi için herhangi bir limitleme filan yapabilirmiyim?

  • baterist  (13.02.12 09:36:10)
çalışır 80-90m kablo çalıştırdık

  • vincenzo  (13.02.12 09:52:35)
ben su anda evimde uydunet modemimden cıkan 50 mt lik ethernet kablosuyla takılıyorum. herhangi bir sorun yok. kablo saglamsa sıkıntı olmaz

  • vadrigar  (14.02.12 11:16:35)