[]

Google dili

Chrome kullanıyorum. Hollanda'da yaşadığımdan olsa gerek search bar'a birşey yazıp arattığımda Google.nl'den buluyor ve sayfa düzeni vs. herşey Hollandaca oluyor. Her seferinde sayfanın altındaki "Google.com in English" yazısına tıklamam gerekiyor. Ben hep Google.com'dan arasın istiyorum, bunu nasıl yaparım? Aradım ama bulamadım nerden yapılır. Teşekkürler..
 
chrome://settings/searchEngines

buradan girip en alta inerek yeni bir arama motoru ekleyin bölümüne gelin,

isim - anahtar kelime bölümünü kafanıza göre girin,

sorgu yerine %s olan URL bölümüne de şunu girin,

www.google.com

bunu girin, arama motorunu ekledikten sonra eklediğinizi varsayılan olarak seçin.

böyle yapmak yerine varsayılanı değiştirmeye çalışırsanız olmayacaktır, çünkü google base url'i değiştiremiyoruz, haliyle hep local'e yönlendiriyor.
  • ocanal  (12.02.12 14:20:19) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.