Bilgisayar ile ilgili ufak yardım

Pc yi ufak kardeş için kullanımı sınırlamak istiyorum. Zira şifre koymak cok faydalı olmuyor cunku ben evde yokken gırmesı gereken durumlarda soylemek zorunda kalıyorum.

Bı arkadas baska bır konu için bır onerı sunmustu, bılgısayarı belırlı zaman aralıgında acılısına ızın verme gıbı bırsey soylemıstı.

Bunun nasıl yapıldıgını veya baska bır onerınız var mı?

windows 7 kullanıyorsanız kardeşiniz için bir kullanıcı hesabı açıp ebeveyn kontrolü seçenekleriyle kullandığı hesapta bu türden değişiklikler yapabilirsiniz.

www.howtogeek.com
  • demcan  (12.02.12 11:40:17)
yeni kullanıcı hesabı ac, sifresını sen koy ona da soyle

  • bryan fury  (12.02.12 11:42:02)
Adam oyun oynuyor ÖSS'ye hazırlanması lazım.ona şifresini söylemek bu sorunu ortadan kaldırmaz.

Xp kullanıyoruz dolayısıyla sadece ben istediğim zaman pc ye girsin istiyorm.

Şifre koymak kar etmiyor anlicaniz.
  • Bysb  (12.02.12 12:44:31)
sınırlı bir hesap oluşturun (şifre koymasanız da olur) ya da misafir hesabını açın, öncesinde güvenli kipe girip yönetici hesabı için şifre oluşturun.

bu program ile kolayca internete sınırlama getirebilirsiniz. www1.k9webprotection.com program klasörü için sınırlı hesabın silme yetkisini kaldırın.

eğer xp pro ise grup ilkesinden zaman sınırlaması da getirilebilir belki.
  • f2dx  (12.02.12 12:52:43)
xp'de kullanım saatlerini kısıtlamak için şöyle bir tavsiye buldum ama kendim hiç denemedim.

www.exnol.com
  • demcan  (12.02.12 12:54:30)