2001 yılından kalma webcamin windows 7de çalısmama sorunsalı (acil)

model: creative webcam go es. sitesinden driver sayfasına giriyorum ve şu yazıyla karşılaşıyorum:

End of Service Life
The product you have selected has been classified as 'End of Service Life'.
Support for such products is limited to online materials, such as Knowledgebase Solutions, drivers, application updates and product documentations available on the Creative Customer Support website.
Customers are also welcome to participate in our discussion forums to obtain further information.

windows xp için olan versiyonu indiriyorum (en fazla winxp sp2). doğal olarak çalışmıyor win7de. yönetici olarak çalıştır diyorum, olmuyor. uyumluluk sorunu gider diyorum, olmuyor.

bunu oldurmanın bir yolu var mı?

o ürüne verilen destek kesilmiş. uyumlu sürücü bulamazsın. sen bir driver yazmadıkça da zor gibi görünüyor.

  • deckard  (11.02.12 23:15:17)
belki bu işin bir hilesi vardır diye düşündüm... internette bulamadım.

  • sormayageldim  (11.02.12 23:16:26)
bulamıyorum... acil yardım gerekli bi el atıverin :/

  • sormayageldim  (11.02.12 23:47:08)
aygıt yöneticisinden webcam'i bulun ve özelliklerine girin

i.imgur.com

orada ven ve dev yanındaki kodları buraya yazabilirseniz belki bulabiliriz.
  • f2dx  (12.02.12 11:29:57)
hocam baktım, aygıt kopya kimliği diye bölüm yok ayrıntılarda. başka şeyler var ama o yok

  • sormayageldim  (12.02.12 14:51:29)
windows xp ile 7 aynı olmuyormuş, bir de şuna bakın: i.imgur.com

0c45 6452 kodları mesela.
  • f2dx  (12.02.12 17:12:47)
i.imgur.com bu cıkıyor. parantez içerisinde composite yazan yerde driver yüklenirken still oluyor wdm oluyor. usbden cıkarılıp takılmış gibi sürekli değişiyor orası. bu 3ü yüklendikten sonra driverlar yüklenmiş oluyor... hocam iyi haberler bekliyorum takipteyim

  • sormayageldim  (12.02.12 22:01:18)