ağız içindeki yara

nasıl geçer bir bilen var mı arkadaşlar, canımdan bezdirdi beni, birdi iki oldu acımasın diye kimseyle konuşmuyorum utanmasam oturup ağlicam acıdan :/

ağız gargaraları oluyor, onlar işe yarar.
bir de sırf bu olaylar için bir ilaç var ama adını hatırlamıyorum şu anda. eczaneye gidersen onlar bilirler.
bir de sigara iyileşmeyi hızlandırıyormuş.
  • lexiegrey  (11.02.12 22:03:27)
sigara içmiyorum evde de gargaralık bişi yok hiç, bugünlük dayaniim yarın gidiim bari eczaneye ozmn

  • b w n s p  (11.02.12 22:07:06)
çözümünü biliyorum.
(bkz: oral medic)
geçmiş olsun.
  • lorenzen  (11.02.12 22:10:49)
hocam hastalığının dünya üzerinde ki en çok görülen hastalık olduğunu biliyor muydun? (gingivit) doktora git vaktin yoksa bi kloroben gargara veya ağız spreyi al.kullan.

  • big bang  (11.02.12 22:11:29)
(bkz: piraldyne)

  • ermanen  (11.02.12 22:14:47)
evde karbonat varsa sulandırıp gargara yapabilirsiniz.
daha da canice olacak ama direkt yaraya karbonat basıp ölme raddesine gelip acılar içerisinde kıvranmayı öneririm, karbonat kesin çözüm.

  • mocha  (11.02.12 22:14:56)
yuh en çok bu muymuş, degildir ya bunun gribi var üşütmesi var, ama bu da sık olabilir tabi.
@lorenzen
teşekkür ederim yarın hemen gidip oral medic alcam, geçirirse çok büyük sevaba girersiniz valla, bide buco blue die bisi varmis, o mu yener bu mu?
  • b w n s p  (11.02.12 22:16:07)
lorenzen de benim gibi doğruyu bulanlardan. tek ve etkili çözüm oral medic. 5 dk da geçiriyor.

  • ykyt  (11.02.12 22:20:20)
bu gibi durumlarda kenacort mucizevi bi merhemdir. benim de ağzımda sık sık yara çıkar, çok memnunum bu ilaçtan.

  • black sabahat  (11.02.12 22:33:59)
piraldine var ağız yaraları için.

  • goldentitan  (11.02.12 22:35:40)
Ağız temizliğini yaptıktan sonra yatarken maydanoz çiğneyin, yutmadan yatın öylece. Sabah bir mucizeye tanıklık edebilirsiniz, bende işe yarıyor.

  • iustitia omnibus  (11.02.12 22:45:55 ~ 23:28:09)
ağızda maydonozla uyunur mu ya, insan uyusa bile sabaha sağ cıkamaz heralde, boğulur moğulur allah korusun :/

  • b w n s p  (12.02.12 00:44:54)
aft benzeri yaralar mı?

  • dyna  (12.02.12 10:02:22)
ağızdaki yaralar (aftlar) genelde pek ciddi değillerdir ama aynı zamanda bir çok farklı rahatsızlığın göstergesi olabilirler. oluşum sebepleri çeşitlidir. örneğin sindirim sistemi ile ilgili olan sıkıntılar veya bağışıklık sisteminin zayıflaması ağızda yaralara neden olabilir. eğer çok sık tekrarlanmıyorsa sorun yok ama çok sık tekrarlanıyor, geçmesi uzun sürüyor ve boyut olarak da ciddi görünüyor ise doktora başvurulmalı. bunun haricinde eczaneden bununla ilgili bir merhem yada gargara isteyebilirsiniz.

  • bilan  (07.03.12 10:25:18)
çeşitli ilaçlar veya en basitinden soda (beyaz karbonat) geçici işinizi çözer. bahse konu olan yara vücütta yorgunluk stress zayıflama sonrası ortaya çıkar. ve B vitamini eksikliği nedeni ile olur. eczaneden bir B vitamini alın. 4-5 TL civarında. aşırı almayın kilo yapar. yada doktor a gidip 3 ayda bir B vitamini içeren komplez iğne yaptırabilirsiniz.

  • gostak  (07.03.12 10:51:29)