ÜDS Hazırlık Kitabı

ÜDS için 1 ay içinde belirli bir seviyeye gelebileceğim, hızla bitirilebilecek ve bu esnada sınava yönelik çok şey öğretebilecek bir kitap tavsiye edebilir misiniz? İngilizcem orta seviyede.

Piyasada sınav teknikleri diye tonlarca kitap var. Lakin ben onları önermiyorum. KPDS-ÜDS eğitimi veren biri olarak, 1 ay içerisinde teknik-taktik vs. gibi kitapları önermiyorum. Ahmet Akın'ın kitapları var mesela. O kitapta neredeyse "kelime bilmenize gerek yok, tekniklerimizle sınavı yapabilirsiniz" gibi köylü kurnazlığıyla ticari amaç güdüyor adam. Benim tavsiyem -eğer sınava daha önce girmediysen- 1 ay içinde soru türleri üzerinde çalışmalar yapman. Mesela Cesur Öztürk'ün KPDS-ÜDS çalışma kitabı var. Soru türlerine nasıl yaklaşman gerektiğini anlatıyor. Son olarak sürekli kelime çalış, örnek cümleler kur derim. Kelime çalışırken bir taşla iki kuş vurmak adına eş anlamlı-zıt anlamlı kelimelere ağırlık ver. (antonyms-synonyms)

  • hubris  (11.02.12 21:27:18)
Cesur Öztürk'ün fundamentals of academic english kitabının 8. baskısı var. KPDS, ÜDS, TOEFL'a yönelik. O yeterli olur mu acaba? Onun dışında da sınav teknikleri ve kelimeler için ekstra çalışma yapmayı düşünüyorum..

  • Efiloğlu  (11.02.12 21:40:39)
Onun dışında son 5 yılın ÜDS ve KPDS sorularının çıktılarını al ve kelimelerini çıkarıp çalış. Sınava kadar en az bi 10 deneme çözmüş olursan faydasını görürsün. Çünkü bu sınav soru tipine alışmakla başlanacak türden. En çok hata yaptığın soru türleri üzerine daha çok düş. Cesur Öztürk'ün o bahsettiğin kitabı yeterli olur.

  • hubris  (11.02.12 22:01:19)
Teşekkürler..

  • Efiloğlu  (11.02.12 22:18:05)