[]

turan dursun

turan dursun kitabında "Gerçekten de hadis kitaplarının en güçlü sayılanları bile uydurma hadislerle doldurulmuştur" (2.Kitap, s158) dediğive neden islamyet yanlış anlatılıyor dediği halde bu hadisleri baz alarak islamiyeti tanımlaya çalışıyor?

bu kavram karmaşası neden?


 
O hadislerin doğru ya da yanlış olması eleştirilemeyeceği anlamına gelmez kanımca.Çünkü insanlar bu sözlerin hadis olabilecek nitelikte olduğunu düşünmüşler ki kitaplara koymuşlar ve bu sözler herhangi bir açıdan doğru ya da yanlış olabilir ancak pratikte hepsi dini bir öğreti olarak kullanılıyor.Müslümanlar bunlara karşı çıkıp "hayır bu hadis doğru değil" vb şeyler söylemedikleri için bunlar neticide din olmuşlardır.

En basitinden adam ateist zaten Kuran'ın gerçek ,hadislerin gerçekdışı olduğunu falan düşünmüyor,ikisi de uydurma adama göre.
  • mesa  (09.02.12 17:46:15) 
Turan Dursan dediğimiz kral adam Türkiye'de din konusunda en bilgili adamdır. Her yeri dolaşmış gençliğinde baya hocanın yanında eğitim görmüş biridir. Yani anliyacağınız din eğitimini pek çok farklı yoldan farklı şekillerde almış ve anlamıştır.


  • metehan01  (09.02.12 18:30:21) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.