m-audio bx5a vs bx8a referans hoparlor

ev studyosu için yalıtımı olmayan akustik olmayan bir odaya almak istiyorum. bx8a tekli yahut bx5a çift aynı fiyatta. sizce hangisi daha iyi sonuç verir ? bx8a alıp daha sonra yanına ikincisini alabilirim ama malum evde kullanacağım o kadar gerekirmi bilmiyorum? birde pan olayı için vs de çok bir eksisi olurmu tek hoparlörün? karar veremedim

hocam ben işin uzmanı değilim, kardeşim kendi odasında bx8a kullanıyor iki tane fakat bana sorarsan fazla. ben de kurzweil'in bi modelini kullanıyorum bana yetiyor, çok fazla büyük şeyler alma eğer odadan dışarı kaçmayacaksan.

  • saiko  (09.02.12 14:10:35)
teşekkür ederim cevap için. bende şimdi şöyle bir ikilemde kaldım. Bana da fazla olur gibi geliyor ya bx5a alıp çıkayım işin içinden diyorum lakin bu seferde ses tatmin etmezse diye pişman olmak istemiyorum. napsam hiç bilemedim ya

not: birde bu tekli kullanma çiftli kullanma açısından değerlendirebilirmisiniz? Tek bir bx8a nasıl olur?
  • sabor  (09.02.12 14:17:39 ~ 14:18:26)
tek konusunda bir şey diyemeyeceğim gerçekten anlamadığım bir konu. bana ufakları yetti, bir de üstüne üstlük onboard ses kartı ile kullanıyorum. ses tatmin eder, ben 230 liraya mı ne almıştım çiftini bilgisayar konusunda yaptığım en iyi yatırımlardan biri diyebilirim.

  • saiko  (09.02.12 14:22:47)
panning ve stereo gibi olaylarla işin yoksa tek yeter gibi. Ama çift her zaman iyidir, "sweet spot" olayıyla daha iyi duyarsın.

  • everyone looks so good from here  (09.02.12 14:32:03)
bx5a çiftini aldım ama memnun değilim arkadaşlar. Gerçi ne amaçla kullanacağınız önemli ama çoğu zaman ses patlıyor yani almadan önce kullandığım creative ses sistemimden büyük bir fark yaratmadı madem monitor alıyorsun biraz kaliteli almak lazım. pişmanım ben tavsiye etmiyorum okuyanlara duyrulur

  • sabor  (11.02.12 02:20:11)