[ mekan ] Download Merkezi ?

İçerisinde en azından 10 gb 'lık veri olan bir ftp sitesi var ve tüm dosyaların indirilmesi gerekiyor. Bunu nerede yapabilirim?

Evde bağlantı limiti var. Bunun dışında nereleri önerirsiniz? Beşiktaş (istanbul) civarında böyle internet cafeler var mı? dehşet bağlantı hızı olan?

dizüstünüz varsa üniversitelerde olabilir.
ama şifre varsa arkadaşınızdan falan istemeniz gerekebilir.
download limit varsa o zaman yatar :)

yanız ayıptır günahtır.
  • natnan  (11.08.08 12:02:09)
iyi de 10 gb veriyi indirmek icin 100 kb/s hizla 29 saat harcamaniz gerekiyor. gunde 2 saatte 15 gun yapar. her gittiginizde 5 milyon verseniz 75 milyon yapar zati. pek feasible gelmedi baga.

  • osuruklu  (11.08.08 12:57:05)
okul lablarına gitmeyi dene. misal ege üniversitesinde lab'a bağlı olarak 1mb/s+ görmen mümkün olabiliyor.

  • kimlanbu  (11.08.08 13:34:58)
wireless hizmeti veren cafelerde (starbucks neyin) download hızı çok düşük olacaktır, örneğin beyoğlunda herkes belediyenin hizmetini kullanır ki 20kb/sec geçemezsiniz. internet cafeler de sahibi tanıdık değilse çok pahalıya gelir.

çözüm üniversiteler veya plazalar olacaktır. büyük şirketlerden birinde arkadaşınız varsa wireless şifresini öğrenin ve plazanın altındaki parklarda cafelerde oturun.

üniversiteler genelde 350-400 kb/sec'tır ve diğer öğrenciler de sömürür. plazalarda ise -kendi adıma konuşuyorum- mesai saatinden sonra 1.3mb/sec indirilebilinir.
  • pinkburger  (11.08.08 16:48:00 ~ 16:50:12)