psikiyatrik ilaç tedavisi

evet deliyim, bu yüzden ilaca başladım bir ay önce kadar ama düzenli olarak terapi de gerekiyormuş bugün öğrendim. ayrıca internetten okuduğum kadarıyla bu ilacın tam anlamıyla etkisini göstermesi en az 2-3 ay kadar sürüyormuş ve doktorum beni ayrıyetten terapi için de çağırıyor. ama hem okulum dolayısıyla hem de kendisi kısıtlı zamanlarda müsait olduğu için en azından yaza kadar gitme taraftarı değilim. şimdik sorum; ilacı kullanmaya devam edip düzelmeyi mi bekleyim yoksa terapiye de gitmem gerekir mi illa?

bu arada ilacı kullandığımdan beri daha rahat hissediyorum ama dediğim gibi takıntılarım devam ediyor hala.

ayrıca ilacın ismi lustral (50mg), her sabah 1 tam ve 1 yarım alıyorum.

ayrıca o nası başlık lan.

terapiye gitmen, tedavi süreni kısaltır.

bu tür ilaçları çat diye bırakamıyorsun. ne kadar uzun süre kullanırsan, bırakma sürecin de o kadar uzun oluyor. onun için, vaktim yok, yağmur yağıyor, sınavlar çok yaklaştı, gibi bahaneler bulmayıp, terapilere de gitmeni şiddetle öneririm.

geçmiş olsun.
  • turkay  (08.02.12 22:03:31 ~ 22:03:53)