Kasko-Sigorta vs. önemli gibi

Merhaba arkadaşlar.

Facebookta şöyle bi paylaşım gördüm;
---------------------------------------------------
TRAFİK KAZALARINDA SİGORTA ...
Size çarpan araç OLAY YERİNDEN KAÇMIŞ
ve BELİRLENEMEMİŞ İSE veya çarpan aracın
sigortası yoksa, bütün hastane masraflarını cebinizden
yapmışsanız faturayı aşağıda bahsi gecen sigorta fonuna
veriyorsunuz. Sigorta Fonu size cebinizden ödediğiniz
paranın tamamını ödüyor.
Kaza ölümlü ise varislere para ödeniyor. (cenaze v.s.
masrafları) Kaza geçiren sigortasız yurttaşların
tedavisini, Garanti Sigorta Fonu Karşılıyor, ancak pek bilen yok.
BU PARA NASIL ALINACAK?
Kaza geçiren vatandaş hastane masraflarını faturalı
olarak Türkiye Sigorta Reasürans Şirketleri Birliği'ne iletecek.
Bunun için birliğe, 0-212-324-19-50 0-212-324-19- 50 no' lu telefondan veya www.tsrsb.org.tr adresinden ulaşılabilir. Türkiye'nin her yerinden başvuru aynı
şekilde yapılacak. Bu fon yaptırdığımız Trafik ve kasko
sigortalarından kesilen %1-2 lik paylardan oluşturulumuştur.Fonun bu
günkü maddiyatı 110 milyon Tl. seviyesindedir ve vatandaşlarımız tarafından bilinmemektedir.
Gerekli belgeler:
Dilekçe ekinde (banka hesap numaranızı da yazın)
1- Hastane faturası
2- İkametgah senedi
3- Nüfus cüzdan örneği
4- Trafik zaptı
5- Noterden imza beyanı
!!Belgeleri inceleyen birlik, vatandaşın verdiği banka hesap numarasına parayı yatırıyor.
LÜTFEN HERKESE YOLLAYIN. BELKİ ŞU AN BUNA GEÇEKTEN İHTİYACI
OLAN BİR TANIDIĞINIZ OLABİLİR.
KAZASIZ, HASARSIZ GÜNLER DİLERİM.
---------------------------------------------------

bu olay gerçek mi, şehir efsanesi mi ? Eğer gerçekse bunu yaymamız lazım. çünkü o 110 mliyonun nereye gideceği az çok belli.

ne yazık ki 2 ay öncesine kadar doğruydu ancak orada biriken paralara "birileri" göz dikmiş olmalı ki fonu başka bir fona devrettiler adını hatırlamıyorum. dolayısıyla yukarıdaki saydıklarınızın kapsamları daraltıldı.

  • pipbull  (06.02.12 14:08:30)