Dövme Sorusu

2 hafta önce bir dövme yaptırdım. İyi baktım, Bepanthen'i eksik etmedim, hiç kaşımadım. Yaptırdıktan 4 gün sonrasında kabuklarını atmıştı. O zamanlar kaşınmayan dövme, zaman geçtikçe kaşınmaya başladı. Hafif hafif de kepekleniyor üstü. Bir de, desen/boya sanki derinin altına işlememiş gibi, gergin ve hafif parlak bir şekilde duruyor hâlâ.

Normal mi bunlar? Dövmenin kendini bulması uzun bir süre mi alıyor?

kaşınması gayet doğal ben 2 sene önce yaptırdım hala arasıra kaşınıyor

  • chwn  (06.02.12 12:01:07)
Nette araştırdım, dövmesi sürekli kaşınan bir sürü insan var ancak benimkisi, kaşınmanın da yanında derinin üstünde bir tabaka gibi duruyor şimdilik.

  • shangrilla  (06.02.12 12:04:41)
Parlak durması sanki kabuk olayını tam atmadığını gösteriyor. Dövmeden dört gün sonra kabuklarını attı demişsiniz ama bu süre bana biraz kısa geldi. Belki asıl şimdi atıyordur?

  • demirlisomya  (06.02.12 12:13:03)
o parlak deri en az 1 ay kalacak, yavaş yavaş oturacak dövme.
kaşınma meselesine yapacak bişi yok benim 7 senelik dövmelerim bile arasıra haşır huşunur kaşınır. nemlendirici filan sürmek iyi oluyo arada

  • bubez laab  (06.02.12 12:15:50)
Bildiğin, haşlanmış patatesin kabukları soyulur gibi soyuldu. Şimdikiler kabuk değil, beyazlık böyle kepekleniyor gibi.

  • shangrilla  (06.02.12 12:17:51)
ne dövmesi yaptırdın şıngırtıcııım?
soruya cevap: yakınlarda bi dövmeci yok mu gidip gösterebileceğin?

  • neira  (06.02.12 12:18:11)
Hmm yavaş yavaş oturacak demek. Öyle umuyorum ben de.

  • shangrilla  (06.02.12 12:20:04)
neira, Ouroboros: fc08.deviantart.net

Fullmetal Alchemist'teki şekliyle. Kırmızılar da var, düz siyah değil. Şuna benziyor daha çok: fc04.deviantart.net

Ekleme: Prag'dayım be Ceylo. Güzel bir yerde yaptırdım ama yapan kişi pek İngilizce bilmiyor maalesef, anlamaz derdimi.
  • shangrilla  (06.02.12 12:28:14 ~ 12:32:16)
  • leni 09  (06.02.12 12:40:05)