yarışmalara yarışmacı seçmek ?

kim milyoner olmak ister vs. gibi yarışmalara yarışmacı seçerken yarışmacıları seçen ekip kendi keyfine göre mi yarışmacı seçiyor yoksa genelgeçer bir kural mı var?

mülakat var. mesela kim milyoner olmak ister yarışması mülakatta 40 soru soruyor, mülakatı geçenler yarışmacı olmaya hak kazanıyorlar.

  • blackmail  (05.02.12 23:06:09)
ben başvuru formu gönderdim geri dönmediler bana daha sırada duruyodur benim form yada çoktan çöpe gitmiştir.

sıra ile falan çağırıyo olabilirler mülakat yapıyorlar mülakatta neye göre geçiyosun neye göre kalıyosun bilmiyorum
  • basond  (05.02.12 23:10:27)
reyting.

farkındaysanız ekranlarda ne 90'lardaki Riziko, ne de 2000'lerin başlarındaki Kim 500 Milyar İster gibi yarışmalar var.

artık aptal kutusunda kendini gösterince 5-10dk içinde kendi acıklı hayat hikayesini anlatacak, kendini pazarlayacak, ekranları neşelendirecek yarışmacılara ihtiyaç var. o başvuru formlarındaki "kendiniz hakkında biraz bahsedin" kutucuğunu en iyi dolduranlar hep ileri alınır.

bu yüzden evet, biraz da bu işlere yakın bir alanda çalıştığımdan söyleyebilirim ki, yarışmacıları seçen ekip bu noktaları gözetir ve biraz da "kendi keyfine göre" davranır. ama kriterleri yerine getirmeyen isimleri seçebiliyorsunuz demiyorum. böyle bir lüks yok.

(söylediklerimden de tüm yarışma programlarında böyle bir yol izleniyor gibi bir izlenim oluşmasın. ama en azından kutu açmalı ve engin altan planking'li yarışmalarda düzen böyle...)
  • calucifer  (05.02.12 23:22:53 ~ 23:23:40)