sizce dilekçeyi yazabilmiş miyim bi okusanız ? üniversite ile ilgili

arkadaşlar ödemek zorunda olmadığım harç parasını ödedim.geri almak için dilekçe yazıyorum.dilekçeyi okuyacak adam şimdiden vermem diyor.bakalım nolcak.elimden geldiğince hakkımı arayacağım.dilekçem;

" MUĞLA ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜNE
KÖTEKLİ/MUĞLA
Okulumuz Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksekokulu Seyahat İşletmeciliği bölümü xxxxxx numaralı öğrencisiyim.2011/2012 eğitim yılı hazırlık sınıfını 24 Ekim tarihinde,2012/2013 eğitim yılında direkt Seyahat İşletmeciliği 1. Sınıftan başlamak üzere bırakmış bulunmaktayım.Ayrıca hazırlık sınıfını bıraktıktan sonra devamsızlık yüzünden hazırlık sınıfında okuma hakkımı daha 1.dönem yitirmiş bulunmaktayım.Fakat bana gene de bahar dönemi için hazırlık okulunu bıraksam ve eğitim hakkımı yitirsem dahi harç parası ödemem gerektiği söylenmiştir.Geçen hafta irtibata geçtiğim öğrenci işlerinin de beni yanlış yönlendirmesinden dolayı 2.dönem harç miktarı olan 385 TL ödeyip mağdur olmuş bulunmaktayım.Rektörlüğün beni bilgilendirmesi sayesinde 2011/2012 tarihinde yürürlüğe giren yasaya dayanarak Muğla Üniversitesi öğrenci işleri dairesinin yanlış bilgi vermesi yüzünden ödediğim 385 TL’nin aynen hesabıma geri iade edilmesini talep ediyorum.Yatırdığım paranın dekontu ilişiktedir.Gereğinin yapılmasını bilgilerinize arz ederim…"

edit:ek ve not kısmıda ekliyecem cep telefonu onları buraya yazsam olmaz tabi :D

harç parası ''ödememem''

  • GibsonRules  (02.02.12 23:59:32)
o zaman öyle söylediler fakat yasadan haberi yokmuş öğrenci işlerinin.

edit:anlatım bozukluğuna neden olmamak için bir iki cümle değiştircem.etkili yazmışmıyım yani ?
  • michael jackson  (03.02.12 00:00:44 ~ 00:01:31)
Rektörlüğün beni bilgilendirmesi sayesinde ---> çıkarılabilir

2011/2012 tarihinde yürürlüğe giren ---> tarih olarak 2011/2012 ne demek?

"aynen hesabıma geri iade edilmesini" ---> hesabıma iade edilmesini
  • opucuk baligi  (03.02.12 00:04:39)
tamam o zaman yasayı işin içine katmayayim.onlar zaten anlayacak.ödemezler ise de neye dayanarak ödemediklerini sorgulayacam.

  • michael jackson  (03.02.12 00:09:08)
teknik hatalar yukarıda belirtilmiş ama;

bildiğim kadarıyla resmi bir dilekçeyle başvurundan sonra yönetim kurulu kararıyla kaydını dondurmazsan harç ödemesi yapman gerekiyor.

kaydını dondurduğunda eğitim hakkın saklı kalmak suretiyle ödeme yapmayabilirsin.
kayıt dordurmak için son tarih güz/bahar/yaz dönemleri başlamadan önceki son haftalık yönetim kurulu tarihidir.

bilgine...
  • midnight exe  (03.02.12 00:13:41)
@something senin cebinden 385 TL boş yere çıkmadı benim cebimden çıktı.

@midnight exe hazırlık bu.kayıt yenilemiyosun.2012/2013 te direkt 1.sınıftan başlamak üzere sadece o dönemin harç parasını yatırman gerekli dediler.isteğe bağlı hazırlıktı.ödeme yapılmıyosa dilekçeme cevap verilmesi lazım ? açık ve net bi şekilde belirtmişim 2012/2013 te dönüyorum diye.
  • michael jackson  (03.02.12 00:19:04)
geçen hafta yerine kesin bir tarih belirtsen daha iyi olur. sonuçta dilekçeyi ne zaman alacaklarını bilmiyorsun. "30.01.2012 Pazartesi günü" gibi kesin bir tarih vermen daha doğru olur.
"gene de" kısmını da atabilirsin, ileride "dahi" kullanmışsın..
Nokta ve virgüllerden sonra birer boşluk bırakacağını zaten biliyorsundur.
Yasadan bahsedeceksen hangi yasanın hangi maddesine dayanarak bunu talep ettiğini söyleyebilirsin. bahsetmek istemiyorsan 2011/2012 olmaz. yasanın kesin bir tarihi vardır.
24 Ekim'den sonra da yıl kullanırsan daha şık durur. direkt'i kaldırabilirsin.
bir yerde hazırlık sınıfı, diğer yerde hazırlık okulu demişsin. aynı kelimeleri kullansan daha güzel olur.
Son olarak yatırdığım paranın dekontu demek yerine, ödemiş olduğum harcın dekontu diyebilirsin..
Umarım faydalı alabilirsin paranı geri.. iyi şanslar.
  • makus talihim degismez lan benim  (03.02.12 00:23:57)
umarım faydalı olur söylediklerim / paranı alabilirsin geri* cümlelerini ortaya karışık yapmışım.. neyse...

  • makus talihim degismez lan benim  (03.02.12 00:26:50)
@makus fax çekicem.benden fax çekmem istendi.

  • michael jackson  (03.02.12 00:38:46)
yine de tarihi tam belirtmelisin. resmi bir yazı nihayetinde. "geçen hafta" çok havada kalan bir kavram. tabii ki karar senin.. (: kolay gelsin.

  • makus talihim degismez lan benim  (03.02.12 01:02:24)
bilgilerinizi ve gereğini arz ederim diye bitirseiz daha iyi olur..

  • ataman  (03.02.12 08:02:04)