ispanyolca mı? ingilizce mi?( cvp pls:))

ispanyolcaya merak sardımbe duyuru sebebi ise bi arakdaşım ispanyolca öğrenip turist transferi yapmaya başladı yaptığı iş sadece gelen turisti hava alanından alıp taksim veya sultanahmet deki hotellerine götürmek ve bu esanadada işte isanbuldan ülkemizden miinik minik bilgiler vermek

yeni başlamasına rağmende çokta iyi para kazanıyor şerefsiz neyse bende bu şahsa özenip kendime bütçe ayarlayıp kursa gitmeye karar verdim internette biraz araştırma yaptıktan sonrada bu işiçin en yi kurumun cervantes olduguna karar verdim

ama hala muallaktayım acaba diyorum ingilizce mi öğrensem diye bahsettiğim işin aynısını ingilizce ilede yapan firmalar var ama aynı iş imkanları varmıdır neticede ülkemizde ve dünyada ingilizce bilenlerin sayısı oldukça fazla

öğreniceksemde bana cervantes gibi neredeyse mutlak öğrenme garantili istanbul avrupa yakasında önerebileceğiniz iyi bir kurs varmı fiyat önemli değil(yinede çoookta fazla açılmamak lazım)

neyse aga fazla uzun oldu afbuyrun ama şuan hayatımda neredeyse dönüm noktasındayım yardımlarınızı önerilerinizi iş ,kurs hiç farketmez umutla bekliyorum çok tşk.saygılar iyi geceler

ingilizce bilen çok kişi var. farklı bir dil işçisi az olan bir sektör demektir. arkadaşın bu yüzden iyi para kazanıyor olsa gerek.

  • neysene  (02.02.12 00:25:33)
aynen öylede işte acaba diyorum acaba hangisi..

  • kahkaha  (02.02.12 00:26:50)
ingilizce çok gerekli bi dil ama bu konuda çok rağbet görmüyor olabilir.
Galatasaray Üniversitesinin ispanyolca kursuna gittim ben. Fena değil.. 500 gibi bi şey bir kuru.. Ama bu iş için en iyi Cervantes diyorlar. Gidip de memnun olmayan görmedim. Şahsen devam etme kararı alsam Cervantes'e giderim.

  • supergirl  (02.02.12 00:30:48)
şöyle diyelim tek atımlık merminiz var hangisini seçerdiniz ve neden tabi hala yukarıda yazdıgım sorularımın cevabınıda bekliyorum

  • kahkaha  (02.02.12 00:42:31)
cervantesde hocalar çok ilgili ve dersler konuşma ağırlıklı tavsiye ederim

  • peyton  (02.02.12 00:47:05)
1. öncelikle şunu ve içindeki bkz ları hepsini bir kurcalayın okuyun.

(git: 360731)

-----

2. aslında o duyuru ve ordaki yanıtlarım sizi tam karşılamıyor. ordaki vurgu şu idi: "ingilizce dünyanın tıp mimari mühendislik ticaret vs vs vs dilidir ama onun dışındaki diller sadece o dili konuşanlar için öğrenilir"

yani ingilizce hemen her sektörde bilimde işe yarar ama ispanyolca sadece ispanyollarla konuşmak için işe yarar.

e sizin de amacınız zaten o. o nedenle bu kısımda sorun yok.

-----

3. agacım ama şu var, dil öğrenmek için üniversite açıyorlar. aynen tıp hukuk mühendislik gibi.

nasıl ki "haftasonu kursa gittim 6 ayda doktor oldum"

"bir yaz kursunda hukuğu gömdüm savcı oldum" diyemiyorsak

bir dili de halletmek öyle çocuk oyuncağı değil.

"yahu bizim kahkaha var adamı alalım da ispanyol turistlere rehberlik yapsın adamda bir ispanyolca var adamın anasını ağlatır" demeleri için 2-3 ayda öğreneceğiniz bir ispanyolcanın çok çok ilerisinde dil bilmeniz lazım. ciddi asılmanız lazım.

asılırım diyorsanız, ne ala. neden olmasın ?

-----

4. ispanyolca turizmde işe yarabilir bilemiyorum ne kadar turist gelir piyasada ne kadar boşluk lazım iyi araştırmak lazım.

mesela kariyer.net'te ispanyolca - spanish diye arattım:

yaklaşık 65 sonuç çıktı.

bunların neredeyse 45 tanesi: ingilizce bilsin de yanında bir dil bilsede de fena olmaz derken arada ispanyolcayı da saymışlar.

10 tanesi: ispanyolca eğitmeni arıyor.

sadece 7-8 tanesi dil olarak tek İspanyolca'yı saymış yanına da bir sürü şart eklemiş.

Yani ülkemizde iş hayatına bakınca "ispanyolcayı bil de gerisi önemli değil allah aşkına gel" diyen nerdeyse hiç yok.

5. ama dediğim gibi, turizm yine ayrı. orda belki durum daha iç açıcıdır.

6. bir de ülkemizde (sanırım) 3 yerde ispanyol dili ve edebiyatı öğretiliyor... onlar da var.

sonuç bu.

yani yine diyorum:

çok ciddi zaman harcıcam sabah akşam bu işe kafa ayırıcam diyorsanız, neden olmasın.
  • bencilata  (02.02.12 01:16:39)
# bencilata msj attım

  • kahkaha  (02.02.12 01:34:12)