dünyaca ünlü türk markaları.

neler vardır?
sormak istediğim thy falan değil böyle bakkalda markette görebileceğimiz türden, kinder gibin.

celal birsen var. yabancı şirketlere falan da şemsiye üretir.

  • geven kafa  (31.01.12 02:32:28)
amsterdam'da hamidiye alps markalı su görmüşlüğüm var. ambalaj direkt aynı yani bizimkinin avrupaileşmiş isimlisi. tabi hamidiye ismiyle ne kadar avrupai bilemedim.

  • turangue  (31.01.12 02:33:42)
eğer bahsettikleri kadar meşhurlarsa mavi jeans var. bi de ülker godiva'yı almıştı ama naptı bilmiyorum.

ne tırt cevap oldu be.
  • jangara  (31.01.12 02:34:09)
arko, derby bıçakları. perma-sharp ta vardı ama gilette aldı onu, artık rusya da üretiliyor. wenice çocuk giyim markası var ama o da battı son zamanlarda sanırım.

  • r_u_h  (31.01.12 02:46:03)
saka su ve bazı başka su markaları almanyada bolca görülebiliyordu.
sayılır mı bilmem ama beyaz eşya sektöründe vestel ve beko ikilisi avrupada etkinmiş baya diye duydum.

  • copadam  (31.01.12 03:07:30)
Mavi +1 Amerika'da görmüştüm seneler seneler önce
kahve dünyası Londra'da açılıyor ya da açıldı.
bir de çok emin olmamak ile birlikte Ramsey var
  • skywalkeremre  (31.01.12 03:08:22 ~ 03:11:29)
arko derby.

özellikle de arko.

tiraskeyfim.blogspot.com
  • bencilata  (31.01.12 03:16:32)
ülker,evyap ürünleri arap ülkerinde çok tutuluyor.
özel paket ile üretiliyor.
petibör bisküvi küçük paketlerde " ülker teatime" adı ile satılıyor.
tabi arapçasıda yazıyor.

edit:ben dalan sabunu evyapın zannediyordum,dalan ürünleride var.
  • password  (31.01.12 03:21:52 ~ 03:23:27)
ülker ve eti. hindistanda allahın unuttuğu yerlerde gördüm bu heriflerin ürünlerini.

  • block  (31.01.12 03:48:13)
dünyacasını bilmem de, Sarar ve Gilan New York'ta var mesela. Mavi'nin "corner"ları var büyük mağazalarda. Soğnacığıma Güllüoğlu var tabii. Ama kaç New York'lu bilir bu dört markayı, o da ayrı soru. Çünkü binlerce marka var NY'da.

Evet en meşhuru Godiva. O da zaten meşhurken, Ülker tarafından 750 milyon dolarcık ödenerek satın alındı.
  • compadrito  (31.01.12 04:42:54 ~ 04:45:00)
rusya'nın minik bir şehrinde colin's, efes, taç, derby, duru sabunları... gibi bir liste hatırlıyorum.

  • bgraydin  (31.01.12 04:53:49)
sasirtici derecede little big (ltb) jeans.

  • norwegian wood  (31.01.12 05:18:41)
ülker bütün dünyada var nerdeyse. tabii dünyaca ünlü kalıbı biraz büyük bir laf. şimdi ülker'i farklı ülkelerin raflarında görebiliyorsun ama bir yabancı için bilindik birşey değildir pek.

bir de yabancı ülkelerdeki türk (veya ona yakın millet) marketlerinde türk markaları bulunabiliyor.
  • ermanen  (31.01.12 06:16:43 ~ 06:18:58)
eti, paşabahçe ve arko ürünlerini karayiplerdeki birden fazla adada gördüm: curaçao, st.lucia, barbados, antigua-barbuda falan... hepsinde. hatta ilk eti'yi gördüğümde "aa hep bizimkiler taklit edecek değil ya, burada da eti'yi taklit etmişler" demiştim ama değilmiş. halis muhlis eti imiş.

  • Size hiç bir şekilde isteğiniz dışında mail g  (31.01.12 06:48:27)
colins, rodi, hamidiye,

  • nekodunlangafana  (31.01.12 07:08:12)
vitra uzak doğuda çok ünlü

  • thewishcaster  (31.01.12 08:21:12)
beko ingilterenin en çok satan 3. beyaz eşya markası. 2.liğe oynuyorlardı ben ordayken. fakat çoğu ingiliz türk malı olduğunu bilmezmiş. öyle dedi

  • arnatuile  (31.01.12 09:12:38)
özdilek

  • The_Lollok  (31.01.12 10:32:17)
Gural porselen..

  • mustancu  (31.01.12 12:43:39)
gazi avrupa'da cok ünlü.

  • shi aila  (31.01.12 13:57:18)