İki kişi İstanbul'da yapacak birşey arıyoruz

20'li yaşlarda iki arkadaş evde sıkıldıkta sıkıldık. Üni'de tatil olduğu için kimsede yok ortalıkta, maddi bir sıkıntıda yok yapacak birşeyler arıyoruz dışarı çıkıp. Arabada var ulaşım sorunumuz yok yani, yapacak birşey arıyoruz sadece. Sinema ve çıkın için filan demeyin lütfen, ne yapılır ulan bu şehirde?!

way amk. para var araaba var istanbulda yapacak bşiey mi yok? ben istanbulda olaydım da şimdi keşke galata köprüsünün altında taş olaydım
1-)sirkeci gülhane sultanahmet ve özellikle cağaloğlunun sokakları karış karış gezin.nuruosmaniyede dünyanın en iyi dürümcüsü var bi dürüm yiyin.
2-)beyazıt ve lalelinin ara sokaklarında çok güzel oteller var gidin lobilerine bi şarap için.
3-)kumkapıya gidin bi meyhanede rakı için.
4-)sultanahmedin arka taraflarına gidin kendinizi portekizde hissedin.marmara cafe de bi nargile için.denize nazır oh miss.
5-)süleymaniyenin orda kuru fasülye yiyin.
6-)fatihde kadınlar pazarında istanbulda yiyebileceğiniz en güzel kırmızı et yemeğini yiyin
7-)fatih karagümrüğün maçına gidin, çılgın bi taraftar gibi tezahürat yapın
8-)eyüp piyerlotiye gidin kafanız dinlensin, kahvaltı yapın
9-)taksime gidin bira için doyuncana çıkışta midye dolması ve ıslak hamburger yiyin
10-)taksime gidin melekler kahvesine fal baktırın
11-)taksime gidin yeşilçam sinemasına veya zafer tunaya ya gidip sanatsal bi film izleyin
12-)taksime gidin bi salaş barda canlı müzik dinleyi(kız yoksa zor ama)
13-)taksimde balkanlarda veya yemek klubunde ucuza doyunca yemek yiyin
14-)istiklaldeki sokak çalgıcılarıyla muhabbet kurun
15-)istiklalde imam adnan sokak taraflarında travestileri bulun onlara yemek ısmarlayın hayat hikayelerini dinleyin
16-)nevizadeye gidin çılgın kalabalıkta sadece için
17-)gay bara gidin, ilginç bi duygu harbi gidin
18-)galata köprüsünün orda biranızı elinize alın için, karaköy merdivenlerine gidin oturun için
19-)karaköy de sahilde namlı gurmenin orda saaat 5 ten sonra bi balık yapan seyyar balıkçı vardı.hala varsa oraya gidin.harika balık yapıyordu güllüoülunda tatlı da yiyebilirsiniz
20-)tophaneye gidin nargile için
yazarak bitmeyecek amk.bunun bine yolu var.daha anadolu yakası var ohohoo zaman ilk akla gelmeyenleri yazayım
21-)kireçburnuna leyla ile mecnunun çekildiği yere gidin süper yer ora
22-)istinyede ki at binme merkezine gidin at binin çok güzel oluyur.
23-)beykoz daki belediye tesisine gidin
24-)şile tarafında göl evleri var orman içinde hele bi gidin
25-)3.köprünün yapılacağı kaardeniz sahilindeki o köye gidin daha bozulmadan gidin arkadaş
26-)moda da iskele cafe var sahilde, sanırım belediyenin.gidin
27-)fenerbahçe de bahçe çay bahçesi vardı.hala varsa gidin
28-)zincirlikuyuda ki go kart pistine gidin arabaları iyiydi.
29-)balat a gidin saatlerce dolaşın.fener rum patrikhanesine gidin
daha da edemiyorum yazayım.yalnız benim tercihim sultanahmet tarafları olurdu hiç şüphesiz.o arka sokaklar o tarih bizim haketmediğimiz kadar güzeller oralar.
  • big bang  (29.01.12 22:05:37)