wordde link olmasa ?

www.bbc.co.uk

bunu word e atınca, linkli olanlar mavi ve altyazılı olarak basılacak.

ekteki foto gibi.

ama ben öyle olsun istemiyorum. normal yazı ile aynı renk ve altyazısız olsun. linkliliği ortadan kalksın.

tek tek linklerini almak veya önce texte kopyalayıp ordan word e almak dışında seçenek var mı?

yani, bunu wordde 1 tıkla yapmanın yolu var mıdır?

edit: windows 7 kullanıyorum. home basic.

yapıştırırken çıkan kutucukta "yalnızca metni koru" seçeneğini seçerseniz olur.

  • whoosie  (29.01.12 12:17:30)
@lieutenantmono: evet zaten "önce texte kopyalayıp ordan word e..." dediğim de o idi. sizin de bahsettiğiniz aynısı di mi?

@whoosie: öyle bir kutu çıkmıyor yapıştırırken word e ?
  • bencilata  (29.01.12 12:27:47)
normal kopyalayın
yapıştır derken özel yapıştır sadece metin'i seçin
bundan sonra word link kısmını otomatik mavi hale (link) çevirecek. bu metni seçin (link olan kısmı) sağ tıklayın ve türkçesinde ne yazıyor bilmiyorum ama "remove hyperlink"'i seçin. yani bağlantıyı kaldır gibi bişey yazıyor olabilir. bu durumda orası sadece metin olarak kalır. print edince mavi kısım siyah yazıcı ise salak bir renkle çıkmaz.
  • Size hiç bir şekilde isteğiniz dışında mail g  (29.01.12 12:35:21)
  • Size hiç bir şekilde isteğiniz dışında mail g  (29.01.12 12:41:09)
"tek tek linklerini almak veya önce texte kopyalayıp ordan word e almak dışında seçenek var mı?"

sizin anlattıgınız da teker teker linkleri almak işte?

ama sayfada 10 link varsa hepsine git sağ tıkla yap...

tek seferde ctrl a yapsak bir kerede olsa?

olmuyor sanırım?

---

özel yapıştır nerde ki?
  • bencilata  (29.01.12 13:20:39 ~ 13:20:59)
siz köprülerden kurtulmak istiyorum dememişsiniz aslında. bu durumda hepsini seçip kalın ve altı çizili butonuna 2 kez basmanız gerekecek. bu durumda köprüler kalacak fakat görünüm metinle aynı olacak.

..ama esas istediğiniz bu değil. o halde bulamadığınız özel yapıştırı tarif edeyim size:
metni kopyaladıktan sonra worde gelip sağ tıklayın. yapıştırma seçenekleri çıkacak üstten üçüncü sırada. hemen altındaki A simgesine tıklamanız sadece metni yapıştıracaktır. köprüler de olmayacaktır.
  • supergirl  (29.01.12 16:24:20)
@supergirl:

imageshack.us

sol ustte ozel yapıştır var. ordan unformatted texti seçtim.

ayrıca başka yerde var mı?

sizin anlattıgınızı denedim olmuyor.

sanki o excelde oluyor (veya olacak? denemedim) ama wordde olmuyor gibi?
  • bencilata  (29.01.12 16:41:36)
imageshack.us
paste dedikten sonra metnin sonunda beliren ikona basacaksınız.

  • whoosie  (29.01.12 18:00:11)
çıkmıyor bende o.

yapıştır diyor yapıştırdığı ile kalıyor ?
  • bencilata  (29.01.12 20:12:06)
caps verecektim ama office 2010 varmış bende. ne farkı var derdim ben de hep..
sonuç olarak sol üstten de sağ tıktan da çıkıyor benim dediğim..

whoosie'nin dediği kutucuğun çıkması için de seçenekler (sol üstteki yuvarlaktan olması lazım) gelişmiş sekmesinde, kes kopyala yapıştır bölümünde içerik yapıştırıldığında seçenekleri göster gibi bi şık var. orayı işaretlerseniz metnin yapıştırdığınız metnin sonunda seçenekler çıkar.
  • supergirl  (30.01.12 01:13:36 ~ 01:16:56)