utorrent sorun

evet önceden belirttiğim gibi hız konusunda pek üst seviyelere çıkamıyorum. oldukça düşük hızlarda seyrediyor. herkes hız konusunda süpermenken ben boynubükükleri oynuyorum. bir çok upload download ayarlarını kurcalasam da seedlere göre indirme yapsam da pek yükselme olmuyor. acaba bu yavaşlık ttnete limitsiz tarifeye yeni geçtiğimden olabilir mi? hayır bir de çok hızlı indiriyormuş gibi interneti de kasıyor.
bu arada port, sp2 xp sınırlaması ayarları göz önüne alınmış ve aramaya inanılmıştır.

limit (kota) ile indirme hızı alakasız şeyler.
biraz daha sayısal değer verirsen belki çözebiliriz.
aklıma ilk gelen, upload hızının da bandwidth'ten yediği.
örneğin download hızının 200 kBps olması gerektiğini düşünüyorsan ve 30 kBps hızında uploadun varsa tahminim download hızın en fazla 80 kBps olur.
  • desdinova  (06.08.08 00:40:46)
1024 256 sınırsız mı kullanıyorsun
upload 10 k verirsen yeter genelde 107 k civarına kadar download yapabilirsin.
upload 25 filan verirsen surf bile yapamazsın çekemezsin de.
bir de bende de utorrent son versiyon var düzgün çalışıyor ama 3-4 ay once utorrent de bir sorun vardı 10 k upload 10k download yaparken surf yapamıyordum uninstall edip bitcomete geçmiştim düzgün çalışıyor. şimdi yine utorrent e döndüm çünkü bazı siteler illa utorrentle çek diyor ama bitcomet de tavsiye ederim
  • joepiscopo  (06.08.08 13:13:26)