[]

grafik-web tasarım öğrenme

bir site tasarlayacak, estetik ve kullanışlılık açısından da belli bir düzeyi aşmış (orta diyelim hadi :/) bilgi birikimini kaç zamanda nasıl elde edebiliriz?

düzey de önemlidir tabii. bir kaç basit html komutundan ötesini bilmeyen ancak iyi bir bilgisayar kullanıcısından bahsediyoruz.


 
bilge adam'da 400 saat/6 aylık bir kurs var.
içerisinde photoshop, illustrator, dreamweaver, flash öğretiliyor.
demek ki hafta içi yoğunlaştırılmış bir ders alsan veya kursa gitsen maksimum 1 ayını alır.
Ama önemli olan bolca proje yapmak tabii. onlar 1 aya sığar mı bilmem..
  • pitcheuse  (27.01.12 08:22:42) 
sıkı bir çalışmayla 1 ayda elde edersin. ihtiyacın olan, html bilgini,+ css + photoshop + illustrator ile pekiştirmen. günde 2 saatini tutorial izlemek, 2 saatini de uygulama yaparak geçirirsen bir site yapabilirsin. tabi güzel ve estetik gibi kavramlar için uzuun yıllar süren deneyim veya yetenek lazım


  • buenosdias  (27.01.12 08:48:15) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.