sigara eli sararttı

normalde çok sigara içen birisi değildim, amma ki son 4-5 haftadır proje teslimlerim vs... kanırtıolar, haliyle de ben de sigaraya abandım.

sarma tütün içiyorum, ve geçenlerde farkettim ki iki parmağım (işaret ve de orta) arası sararmış feci. aşırı çirin bir görüntü, baydım ekndimde. şu projlerim bitene kadar da bırakamıcam sigarayı. ama şu iğrenç görüntü de geçsin istiyorum. aldım elime diş forçasınıa döktüms abunu ona ramen fazla geçmedi

naapmalıyım gençler bir fikir verin!

suyla sabunla geçmiyorsa, derinin kendini yenilemesini beklemen lazım sanırım. geçmiş olsun.

  • ilkot  (26.01.12 14:48:21)
bende zamanında tutun sarıp ıcıyordum (vırgınya tutunu) ama sararma olmuyordu be panpa. tutunle alakalı olabılır, tutunu degıstırmeyı dene

  • Bysb  (26.01.12 14:50:13)
sarma tütünler için uzun filtreler var, tahtadan onlardan alabilirsin hem entel bir görüntü de çıkar ortaya. :D

  • t3hn0  (26.01.12 14:53:10)
bulasik deterjani ve bulasik sungerinin sert kismi ile nispeten cikiyor.

  • oharro  (26.01.12 15:04:51)
bi tane amca tanıtorum iki parmağı bildiğin siyah onun çok fazla sigara içtiği için öyleydi hep aynıydı şuan aklıma geldi herhangi bişeyle çitilemeye gerk yok sigarayı bırakmadığın sürece geçmez projelerinin bitmesini beklemek daha iyi sanırım

  • tülay  (26.01.12 15:19:44)
çamaşır suyu geçirebilir. korkmayın tehlikeli falan değil.

  • neysene  (26.01.12 15:45:52)
çamaşır suyu nispeten geçiriyor aynı sorun bende de vardı gene tütünden.

şimdi size tavsiyem (içmeye devam edecekseniz), filtre kullanmanız. kısalardan değil ama uzunlardan. ikincisi, adını bilmiyorum ama bu sarma sigaralar için ahşaptan tutacak tarzı bir şey var. sigarayı onun içine yerleştiriyorsunuz, öyle içiyorsunuz. hem elinizde sarı lekeler olmaz hem de filtre kullanmıyorsanız ağzınıza tütün gelmez. süper bir icattır ki çok basit bir şey. aradım biraz googleda da anahtar kelimeyi tutturamadım. istanbuldaysanız atlas pasajında var. içeri giriyorsunuz düz ilerleyip merdivenden aşağı inince (5-6 basamak bir şey), soldaki ilk dükkan. abuk subuk şeyler var içeride zaten. anlarsınız neresi olduğunu. ahşap olan olmasa da o çeşit ürünler var. görmüştüm şahsen. sizin çözümünüz bu. leke zamanla geçiyor ama ben eskiden çok uğraşıyordum silmeye çıkarmaya, sonra bıraktım. kendi kendine geçti. kalıcı bir şey değil. bölgeyi tabi her gün sabunlu suyla yıkamak fayda ediyor. çamaşır suyu sakattır ama çok çok hayati bir önemi yoksa kullanmayın. en kötü sıçrar üstünüze gelir lekesi çıkmaz malum :)
  • liriamer  (26.01.12 16:14:51)
çamaşır suyunu denemicem yani her halde : )) çok çılgın bir öneri : ) elime yazık ayrıca onun kokusu da günlerce çıkmaz şimdi

her neyse bulaşık deterjanı artı sngeri denedim, baya bir işe yaradı, bulunduğum konum itibariyle o tutucaklardan falan alma imkanım yok. belki de vardır bilemiyorum. bakiciğiz...

ayrıca slim filtre de kullanıyorum ona ramen lekeler oluyor. her neyse süngerle müngerle halledicez artık. kalın sağlıcakla
  • cedric tweedledee  (26.01.12 19:13:51)
Tütünün sarartması gayet normal, geçirecek bir şey de yok. Bol bol ellerini sabunla, az çok etkili olur.

  • cerberus 71  (26.01.12 21:48:22)