GSS ve Öğrenci Belgesi

Deminden beri araştırıyorum sağlıklı bilgiye ulaşamadım.

25 yaşımı doldurmadım. Sigortasız bir işte çalışıyorum fakat Mayıs ayında sigortam yapılacak. Ayrıca üniversitede 6. sınıfta kayıtlı görünüyorum ve sınavlara gidip geliyorum.

Bu durumda öğrenci belgemi sosyal güvenlik merkezine teslim etmem gerektiği söyleniyor.

E nereye götürücem bu belgeyi ve ne zamana kadar? Sosyal güvenlik merkezi nedir? Hangisine götürmek gerekir? Gidince hayvan gibi sıra mı beklicem bir de!

Ayrıca üniversite kaydım devam ederken sigortam yapılırsa ne olacak?

Bu ne saçma bir iştir. Eminim binlerce kişi haberi olmadan yüzlerce lira borçlandırılacak devlete. Kimse doğru dürüst bir şey bilmiyor. Hizmet versin diye vergi ödediğimiz devlet, vatandaşları yeterince bilgilendirmeden resmen borç takıyor olacak iş değil!

istanbul için:www.sgk.gov.tr!ut/p/b1/vZLJcptQEEW_RR8g897jMS0RIEBMZsZsKCQkJiEkEAjx9SEpL1Ku2M4ild511bn3dnU3ERMREV_SsczTe9le0vPPPqYTGcoyt4E8kDWWASoMthy_RSRvMAvw9jvAugAsAMIBcG2oYvB3evBJ8d_qQyJSDsMktkYu8aIdrS-Cy1NOJ2Yovd4sr2uBUB44nrX9tZLsq4bDhmH2_nzR5GdaTOM4s31xdsPetC9bPB272w46pxOtC01q2qxIKrg_O_E1WffDlA83fci0HrnpW4FcBR0G6Lj4dIfnQjDllLesJylRkTyk-YrYEXG5b14eh-YFvECIEKAYhBHGmGJJIqgOiBF79SGqUREgZXItFFd2XaBtoW3XLsj9vTb57cG_08e896ysZ55JVlVZkAaKs7FTGs67i1MJ9UZndYl3fewBw9PWhaqbWtqaZWuRjNRytRA90HnWjc4J-KROBNK_hfFJSaK507syKMTEnYOu7B-oe8JdGNXB1elGZ1CM9sjn3etrOEWjkLTH6kQx5J6DXjjaq2X38dfnoT8CFkVvFsDAGOx4oNnkO6AC5d3BFhZAwdDBCCCWZj46_OHBfgFffJCptM2ReFsw5tNRJYrwiAjgxK2eV3WuZ6eaXdIU1cmoYnXxgaY_B-ZeBuZSRmcAUKPJlPDsSTS8iza8Z-JrFjj-ht9kIabQN4E--N-B9D8PvDa-PzacWqpreWzGJudXqx8tQb1s/dl4/d5/L2dBISEvZ0FBIS9nQSEh/

sabah 9 da gittim esenyurttakine 80 kişi bekledim 1 saat.

part-time çalışıyosan gelir tespiti yaptırman gerek diye biliyorum.

edit:sigortasız çalışman demek devletin senin çalıştığını bilmemesi mi demek tam anlamam o işlerden ?

edit2:zamanın 30 dakikasını ayırıp izle belki cevabını bulursun:video.haberturk.com
  • michael jackson  (25.01.12 22:46:49 ~ 22:50:04)
@michael jackson

full time çalışıyorum ama sigortam yok aynen dediğin gibi. mayıs-haziran gibi sigorta girişim yapılacak.

anlaşılan devlet kapılarında sürünme yolları gözüküyor.
  • mr rosebud  (25.01.12 22:54:06)