limon sıkma borazanı

var böle bişi. eskiden vardı daha çok. böyle limona saplıyoruz bunu sıkıyoruz feci su çıkarıyor, çekirdekleri limondan dışarı vermiyor harika bir alet.
limona saplanan kısım silindir, suyun çıktığı kısım trompet ağzı gibi.

şeffaf plastik bişe idi. en son geçen kış vapurda satılırken gördüm.
nerden bulabilirim?

valla onlardan en son "abilerim ablalarım şu elimde görmüş olduğunuz..." modunda bi abi satıyordu vapurda yıllar yıllar evvel, o zaman görmüştüm. aletin basitliği ve fonksiyonalitesi beni etkilemişti o zamanlar ama sonra geçti :)

belki pazarlarda veya milyoncularda bulunabilir bundan.
  • hayo  (05.08.08 00:59:29 ~ 01:00:31)
ben gecen kis sali pazarindan almistim, ama denildigi gibi milyoncularda da bulabilirsiniz cok rahat.

super yararli bir alet bu arada.
  • wish i could fly  (05.08.08 01:10:17)
züccaciyelerde bulamamıştım evet pazar olabilir ama.

  • dorian greyfurt  (05.08.08 01:14:34)
pazarda

  • osuruklu  (05.08.08 01:19:06)
anane evinde!
sanırım ananemde vardır anane babane varsa yakınıınızda sorun illaki bulursunuz

  • demlikposet  (05.08.08 02:18:38)
vapurlarda hala satılıyo o sıkaçlar.

  • islakkedicorbasi  (05.08.08 08:53:25)
2 hafta once kadikoy eminonu vapurunda 2 tanesi 1 ytl ye satiliyordu ve esek gibi de limon cikarmisti o alet. adam da deli gibi satmisti o anda :)

  • egotm  (05.08.08 08:56:36)
Metalden yapilmis olani Akmerkez Esse magazasinda (yer alti katinda) indirimde, 9,90 YTL olmasi lazim.

  • wpi  (05.08.08 09:37:01)
özellikle ada vapurunda var sanırım, 2de 2 gördüm o aleti, aldım da hatta

  • whoosie  (05.08.08 09:37:41)
valla ta oralara gidilir mi bilmem ama tahtakale'de, mısır çarşısının sahil tarafından girip tam karşı kapısından çıkınca karambol olan sokaktan alabilirsiniz. ama yukarıdakilerin dediği gibi her 1 milyoncuda olsa gerek.

  • antisocial  (05.08.08 10:38:45)
1 sene önce ada vapurunda bir amca o değişik aleti 1 ytl'ye satıyordu. Birde nasıl bi limon kullandıysa pelte gibiydi. Sert limonda işe yarar mı bilemem.

  • joehigashi  (05.08.08 10:55:34)
daha gecen haftalarda gormustum yanimdaki kadin aldi vapurda. kadikoy - eminonu vapuru idi. illa cikar karsiniza : )

  • la traviata  (05.08.08 11:22:45)