casper almayın falan deniliyor ama...

bu fiyata bile alınmaz mı bu yani?

www.netsiparis.com

2.200'e asus n55sf alınabildiği düşünülürse, alınmaz.

  • jack of hearts  (25.01.12 00:39:30)
o kadar paraya kıyıyorsanız ekranı full hd olan birşey alın. farkı için sağda solda biraz kurcalamanızı öneririm.

  • cro magnon  (25.01.12 00:50:57)
@jacj of hearts, dediğin bilgisayar donanım olarak bundan iyi mi? ve ben o fiyata göremedim link vermen mümkün mü?

@cro magnon, pc'yi arkadaşa alıyoruz, ben de elimden geldiğince en ucuza en yüksek donanımı almasını isiyorum, karşıma hep casper çıkıyor hal böyleyken.

2000 liraya alınabilecek en iyi laptop casper mıdır yani?

değilse önerileriniz nedir?
  • jamiro  (25.01.12 00:54:52)
casper alma bence ben alalı daha 2 sene olmadı 4 kez servise götürdüm , tavsiye etmiyorum.

  • barduck  (25.01.12 00:55:53)
çok daha iyi ve güvenilir. bu hafta sonu vatan'da 2.200'eydi.

  • jack of hearts  (25.01.12 01:19:49)
bi kere o parayı rami için vermeyin. 4 gb ramli birşey alırsınız ram dediğin 20-30 dolar.

işlemci i7-2640M iyidir.

1000 gb hard diske hiç gerek yok. 500-750 gb gayet yeterli olacaktır. fazlası israf.

blu-ray okuyuculu almaya gerek yok. sırf o yüzden fazladan 100-200 lira para veriyorsunuz. blu-ray'ler türkiye'de yaygınlaşır mı o bile belli değil. orta vadede hiç kullanmayacaktır. pahalı zaten boş blu-rayler bile.

mümkünse ekran full-hd olsun. kullanım deneyimini ciddi anlamda etkiliyor. türkiye'de full-hd çok fazla model yok ama bulun yani.

bu söylediğim özellikleri sağlayan asus n serisi var, gayet güzel bir seri.
  • cro magnon  (25.01.12 01:21:30)
arkadaşlar;

hem 1080p çözünürlükte, hem 2000 lira civarında, hem de i7 işlemcili (mümkünde 2.20ghz ve üstü) bir bilgisayar linki bulabilirseniz bana da yollar mısınız?:) casper bizi de kıllandırıyor nitekim.
  • jamiro  (25.01.12 09:31:58)
casper almayın diyen arkadaş fabrika ve arge çalışmalarını yakından takip etti herhalde, önce siz bu falanlara inanıyormusunuz bunu bilmek gerekir

  • sunset0771  (25.01.12 16:45:34)
şu modeli öneririm lakin fiyatı artmış. dolardan dolayı herhalde. bu modeli daha ucuza bulursanız kaçırmayın. bir süre araştırın beklemeye geçin.

www.vatanbilgisayar.com
  • cro magnon  (25.01.12 17:43:34 ~ 17:43:57)
bakın şu aletin tek eksiği işlemcisinin i5 olması ama i5 2410m gayet iyi bir işlemci ve bu aleti bu fiyata mümkün değil bulamazsınız. son fırsatmış.

www.bimeks.com.tr
  • cro magnon  (25.01.12 17:46:52)
i7 işlemcilisi için şu var şuna bakın: www.bimeks.com.tr

  • cro magnon  (25.01.12 17:47:58)
@sunset0771, şahsen ben 2 sene önce babam için casper aldım, yine o zamanlar da en performanslı ve fiyatı en ucuz olan casper'da çünkü:) yani ben o "falan"lara pek kulak asmıyorum fakat insanların bu markayla ilgili kurduğu cümlelerde öyle bir "kesinlik" var ki insan tırsıyor ister istemez. bu arada o casper şu an hala kullanılıyor sorunsuz.

@cro magnon, ilgine teşekkürler ama verdiğin tüm linkler içinde performansı fiyatına göre hala taş gibi olan ilk mesajımdaki bilgisayar:) şu i5 işlemcili olanın fiyatı baya iyi düşmüş ama. ben teklif ederim, artık seçimini yapsın ona göre.

öte yandan bluray okuyucuya fazladan para veriyorsunuz dediniz ama daha düşük özellikli olmasına rağmen diğer bilgisayarlar çok çok daha fazla pahalı.

şimdi tam da burda yardım lazım aslında: bu casper neden bu kadar ucuz?

dolar kurunu sabitledik diyor, tek sebep bu mu? mesela adı sanı duyulmamış bir işlemci takıp da intel koyduk biz deme gibi bir şansları var mıdır? yani böyle bir ibnelik yapmıyolarsa casper almamak için bir neden göremiyorum ben.
  • jamiro  (25.01.12 18:38:48)
montajını türkiye'de yapıyorlar, servis masrafları daha düşük ve kasa kalitesi düşük de ondan. örneğin hoparlör kalitesi, fan kalitesi, touchpad kalitesi, klavye kalitesi düşük olacaktır. laptopa 2 milyar verip de çiklet olmayan klavye kullanmak bence ameleliktir.

pil kalitesi düşük olabilir, performansı çabuk düşer ve bir senede ölür. i7 koyduk 1 tb hard disk koydukla bitmiyor iş. kalitesiz işlemci koyamazlar ama kalitesiz hard disk ve ram koyabilirler. ayrıca full-hd ekranda oyun ve film deneyimini yaşadıktan sonra iyi ki o parayı vermişim diyeceğini tahmin ediyorum.

usb 3.0a hiç değinmedim bile. son verdiğim linkteki laptopun hard diski de 7200 rpm.
  • cro magnon  (25.01.12 19:16:43 ~ 19:25:28)