Çok rahatsızlık vermeyen 20'lik dişi çektirsem mi?

Dişçiye gittim baktırdım. film çektiler. karmaşık bir kök yapısı yok, diş yan çıkmış durumda (45 derece), çıkması neredeyse tamamlanmış. ağrı sızı yapmıyor, nadiren bir yanağa batma olayı oluyor. sol üst diş.

sağ üstteki yirmilik etin altında, sadece bir ucu zorluyor.

sol alttaki de ete gömülü ama et açılmış durumda alta geldiği görünüyor.
sağ altta ise ses seda yok.

doktor çekyim bunu dedi ama diş çekmeye çok meraklı bir insan, hazır değilim diye çektirmedim. çektirsem mi? yoksa kök hücre yaptırırım ondan diye saklıyım mı?

o 45 derecelik açı arkadan ufak ufak itmeye başlıyor ve öndeki 2 dişin düzenini bozuyor. aynı durumda ben de 45 derece ile itekleyeni çektirdim alttaki dişler daha fazla bozulmadan.

  • cakabo  (23.01.12 10:29:40)
çektir gitsin

  • minivemini  (23.01.12 10:55:12)
bende bunu duyuruda sormuştum, gayet güzel çıkmış çuruk olamayan dişimi herkes çektir dedi haklılarda, ben hala bekliyorum iyi bi ortodontiste gidip görüş alıcam

  • eja  (23.01.12 10:56:44)
aynı dert benim de 3 yirmiliğimde var neyseki henüz çıkmıyorlar ama çıkmaya başlar başlamaz ağzımı yardırıp aldırıcam yoksa dişlerimin şekli bozulacak ve kül kedisindeki cadıya benzeyeceğim :P
bence kurtul gitsin derim. bu arada özel bi muayenehanede değil de tıp fakültesinde uzman tarafından çektirmeni tavsiye ederim

  • neira  (23.01.12 11:10:38)
rahatsızlık duymuyorsan, diğer dişleri de bozacak gibi değilse çektirme.

  • african rain  (23.01.12 11:44:12)
Baska bir doktoro daha git.
Bende 4 tane 20 lik var.Ilk gittigim doktor cekelim dedi daha sonra 2-3 doktora gittim hepsi de "cok düzgün cikmis, cürüksüz ve diger disleri sikistirip bosluklarin kapanmasini saglamis, sakin cektirme" dediler. 14 yildir duruyorlar bir sorunda yasamadim.

  • boops  (23.01.12 19:53:06)