Radyo Televizyon ve Sinema okumak isteyene ne tavsiye edersiniz?

Muhterem Ayzenştaynlar, Güzide Spielbergler,

Okul olur, bölüm olur, hoca olur, kültürel birikim olur, hayat tarzı olur, "am-man şunu yapma, am-man şunu yap"lardan neler var?

"Sakın ha! Okuma! Git işportacı ol daha iyi!" türünden şeyler de olur.

Kim olursan ol gel...

mümkünse güzel sanatlar fakültesinde olsun. iletişim olursa işin bilimini öğrenip çıkarsın.

  • tok oldugumuz halde yaftalar yiyoruz  (22.01.12 19:15:33)
eğer akademisyen olmak gibi bir hedefin yoksa okulla mokulla uğraşma derim. zaman kaybı tamamen.

hiç bilgin yoksa digital film academy, sinematek, ifsak vb bir yerde kısa film atölyesi, digital film making vs tarzında bir kursa git daha sonra kursa gittiğin kurumun referansı ile piyasaya atıl.

kimse ne okuduguna bakmıyor piyasada, ne yaptıgına bakıyorlar. alaylı olman gerek yani. okul mokul zaman kaybı.

ama akademisyen, öğretim görevlisi vs olmak gibi bir hedefin varsa üniversitesine git tabi.

yoksa üniversitede 4 yılda öğreneceğin şeyi dediğim kurslarda 2 ila 3 ayda öğrenirsin.

ha diyorsan ki akademisyen olmak istemiyorum ama bilgim de olsun istiyorum. o zaman piyasa sinema kitaplarıyla dolu zaten. alırsın o kitapları okursun, oturur rus sineması falan filan izlersin bos zamanlarında. o şekilde geliştirebilirsin kendini.
  • halitkin  (22.01.12 19:34:38 ~ 19:38:11)
okumamanı tavsiye ederim. hakkaten işportacı ol daha iyi. aklın varsa git dişçi, eczacı vs ol. biliyorum farklı bölüm ama kas ol. mezun olur olmaz para ezmeye başlarsın. rts den mezun olup polis falan oluyo genelde insanlar o kadar çok mezun var ki.

  • rentts  (22.01.12 19:51:04)