Bodrum'da Yaz-Kış yaşanır mı?

Bodruma hiç gitmedim ve bu yüzden merak ettiğim bir kaç soru var?

1-) Bodrum büyük bir ilçe mi?
2-) Mesela gümbet'ten bodrum limanı'na veya otogara ulaşım zor mu?
3-) Toplu taşıma ve belediyecilik durumu nedir?
4-) Özellikle kış aylarında tipik yazlık yerler gibi bazı semtleri tamamen boşalıp o semtte hayat duruyor mu?

1-) bodrum çok büyük bi ilçe.
2-) gümbet'ten bodrum limana yürüyerek 15 dakikada ulaşabilirsin. minibüsler de var direk limana.
3-) toplu taşıma yazın yeterli, 24 saat ulaşım var her yere. kışın bilmiyorum.
4-) durmuyor, yerlisi çok var bodrum'un. 1 sene turgutreis'te yaşadım, sessiz sakin de olsa hayat var. bodrum merkez hele hep canlı. üniversite var sonuçta :)
  • zozjotejmnk  (22.01.12 17:40:56)
bir arkadaşım var yaz kış bodrum'da yaşıyor ve çok memnun hayatından. kışında çok ölü değilmiş sanırım oralar diğer tatil yerlerine oranla tabii.

eğer kaynak yapmış gibi olmuyorsam ben de bir şey sorayım.
ben de hiç gitmedim bodrum'a. kesinlikle gidip görülmeli diyor musunuz?
  • royal  (22.01.12 17:48:57 ~ 17:50:33)
@royal gitmelisin bodruma. yaz tatili olarak ege-akdeniz gitmediğim yer kalmadı, istisnasız. bodrum gibisi yok yani. gezeriz diye çıkıyoruz yazın, 1 gün orda 2 gün orda kalırız diye. bodrum'a geliyoruz başka bi yere gidemiyoruz sonra.

  • zozjotejmnk  (22.01.12 17:55:31)