taşıt tutması ve ipad

Merhaba,
Taşıt tutmasından muzdarip olduğum için yolda kitap okuyamıyorum. Günde 2-2.5 saatim yolda geçtiği için o vakti de değerlendirmek istiyorum haliyle. Acaba ipad üzerinden okusam bu sorun azalır mı? Bir farkı olmaz diyorlar genelde.

bir farki olmuyor. edit: en azindan benim icin.

  • entrapmen  (21.01.12 21:24:58 ~ 21:25:06)
iPad üzerinden okumaya geçmeden önce, daha hafif, daha eğlenceli şeyler yaparak, kendini "taşıt tutmaz" hâle getir. sonra yavaş yavaş okumaya geçersin.

  • compadrito  (21.01.12 21:27:51)
azalmaz. beni araba tutmuyor ama geçen film izlerken tuttu.

  • gurur  (21.01.12 21:34:50)
tutuyorsa gene tutar. denedim ordan biliyorum.

  • apathetic  (21.01.12 21:41:06)
mide bulantısı için emedur isimli ilaç işe yarıyor ama baş dönmesi falanda yapıyorsa bilemiyorum.

  • r_u_h  (21.01.12 21:49:23)
@r_u_h bu tür ilaçları her gün mü kullanmak gerekir? yoksa bir süre sonra bulantıyı kalıcı olarak önlüyor mu?

  • napoli  (21.01.12 21:54:19)
bulantıyı geçici olarak önlemek istiyorsan bi çay kaşıgının ucuyla benzin yut daha bişey olmaz.

  • al basmadan donu var  (21.01.12 22:52:06)
Bende de var arac tutmasi.Hic birsey okuyamiyorum.
Ipad tarzi seylerle okudugum zaman daha da kötü oluyorum.
Ama bu sadece tekerlekli araclarda oluyor bende.Trende ucakda metroda birsey olmuyor.
  • boops  (21.01.12 23:43:46)
o anlık etki ediyor sürekli kullanmak sakıncalı olabilir. bu arada bir parça çikolata da araç tutmasını önler.

  • r_u_h  (22.01.12 17:17:51)