kardeşe kitap önerisi

kitap kurdu bir kardeşim var,
memlekete dönmeden gene beni aradı ve kitap istiyor çünkü elindeki stoklar tükenmek üzereymiş.
stokları da harry potter serisi, saftirik greg in maceraları serisi idi
4-5 tane de tırt ama 200 sayfalık kitap almıştım.

11 yaşında 5. sınıf erkek, onu okuma alışkanlığından da soğutmayacak şekilde kitaplar arıyorum..
yardımlarınızı bekliyorum

not: macera kitapları seviyor, iyi kurgulanmış fantastik şeyler olabilir.
kısaltılmış bir iki klasik aldım okuyor ama ilgisini çekmiyor.
hayal gücüne ve kendini ifade edebilme yeteneğine yönelik şeyler.

Buz Ve Ateşin Şarkısı

  • paintov  (21.01.12 01:24:36)
ejderha mızrağı serisini sever.

  • somethinginthewayshemoves  (21.01.12 01:25:40)
moby dick. en sevdiğim romandır. okumamışsa kesin okumalı çok sevecektir.

  • gotu patlak circir bocegi  (21.01.12 01:26:12)
  • kisa bisey olsun istemistim  (21.01.12 01:30:24)
ohannes! 11 yaşındaki çocuğa moby dick önerilir mi yahu? kısa bisey...'in dediği gibi otostopçunun galaksi rehberi olabilir. ölü ozanlar derneği olabilir. sofie'nin dünyası olabilir. maceralı şeyler seviyorsa üç silahşörler ve devamı olan yirmi yıl sonra olabilir (oğlak yayınlarının bastığı orjinalidir. kısaltılmışları demiyorum.) yüzüklerin efendisi olabilir.

  • microfiction  (21.01.12 01:37:32)
sofie'nin dünyası özel bir ilgisi yoksa gerçekten gereksiz bir kitap. bütün felsefe tarihi anlatılıyor ve bir yerde sıkıyor.

otostopçunun galaksi rehberi +1
  • shyzore  (21.01.12 01:48:25)
otostopçunun galaksi rehberi'ni öneriyorsun da neden moby dick önermiyorsun saçma geldi bana

adam fawer, dan brown gibi akıcı kitaplar okunur
  • paintov  (21.01.12 02:05:31)
adam fawer ile dan brown a daha var :)

  • vaktiyle iyi biriydi  (21.01.12 02:10:09)
kaçırılan çocuk, çok güzeldir.

  • Lucifer7  (21.01.12 02:25:02)
Açlık oyunları,ateşi yakalamak,alaycı kuş

www.hepsiburada.com
  • Abraxass  (21.01.12 03:05:54)
o yaştaki ve her yaştaki insan için Jules Verne'in kitapları. 80 günde devr-i alem'den başlayıp iki yıl okul tatili, denizler altında 20bin fersah, dünyanın ucundaki fener, dünyanın merkezine yolculuk, meteor avı önereceğim kitapları.
o yaşta dili ağır kitaplarla yormamak lazım.
bir de tarihsiz serüvenler dizisi mi ne vardı, o da harry potter dan sonra baya tutulmuştu.
blogs.kcrw.com
  • r_u_h  (21.01.12 08:12:21)
Antoine de Saint-Exupery, Kücük Prens
Levis Carroll, Alice Harikalar Diyarinda
C. S. Lewis, Narina Günlükleri (serisi)
J.M. Barrie, Peter Pan
  • boops  (21.01.12 08:48:51)
David Eddings'in Belgariad ve ardılı Malloryon serileri (toplam on cilt) gayet uygun. Hâlâ okuyorum, ikinci serideyim; daha dün gece kitabı yanıma koyarken düşünmüştüm, küçük yeğen-kuzen olsa tam alınacak cinsten diye. Sağlam kurgulu iyi bir fantastik. Şu aralar D&R'larda gayet uygun fiyatla bulabilirsin.

  • AhmetVural1987  (21.01.12 09:33:27)
Fantastiğe fazla bulaştırmasan biraz daha dünya ve türk edebiyatına geçiş yapsa?

Bende vakti zamanında tüm zaman çarkı ejderha mızrağı forgetten realms dune mallaryon raymond e feist yaladım yuttum ne yazıkki hiç bir şey kazandırmıyor, aşırı gelişmiş bir hayal gücü haricinde ki, fazla hayal kurmakta gerçek dünyada işe yaramıyor ne yazıkki
  • efrasiyab87  (21.01.12 12:24:03)
Fantastiği edebiyat dışında tutan eller kırılsın. Evet.

  • AhmetVural1987  (21.01.12 19:22:19)