Sigarayı bırakanlar, Sözüm size!

Şunu soracağım;

Sigarayı bıraktıktan ne kadar zaman sonra bir fark hissetmeye başlıyorsunuz?

Mesela ben yaklaşık olarak 12 senedir sigara içmekteyim. Çok içen bir insanım, günlük 1,5-2 paket arası tüketimim var. Haftada bir halı saha maçı yapıyorum. Bırakırsam ne kadar zamanda Sabri gibi koşmaya başlarım?

cigerlerin sifirlanmasi 2 seneyi buluyormus

sigara icmeyen birisi bile sabri gibi kosamaz antrenman idman lazim

ama sigarayi blraklrsaniz ilk gunden itibaren fark hissedersiniz siz yeterki blrakln
  • demlikposet  (20.01.12 23:06:05)
9 senedir günde düzenli 1 paket içen birisiyim.ve gerçektende sigara içerken zevk alıyorum.yalnız bugun 14:00 itibarıyle bırakmaya karar verdim.o saatten bu yana sureklı sakız çiğnıyorum,çekırdek çitlıyorum.lakın muthıs derece de başım ağrıyor.ama kafaya koydum bırakıcam...

  • integral almayi bilmeyen muhendis  (20.01.12 23:37:11)
kaybettiğin ciğer kapasiten geri gelmeyecek. şu an atıyorum ciğerlerin sigaraya başlamadan öncekinin %80'i kapasitede olsun - 10 yıl beklesen bile o %81 olmayacak.

ama ciğerlerin kendini temizleme becerisini geri kazanacak, ki bunun için bir kaç hafta yeterli. 1-2 hafta sonra falan daha rahat nefes almaya başladığını farkedersin her türlü. kabaca bir ay sonra ise sabahları artık balgam falan olmayacak. o hırıltı, kuruluk hissi azalacak.

ben 6 yıl içtim, 4 ay öcne bıraktım. bu hisleri unutalı o kadar olmuş ki geri gelince insan bi afallayıveriyor.
  • celeron 300a  (20.01.12 23:37:15 ~ 23:38:11)
E kötüymüş o zaman... Ciğer kapasitesi denilen şey ölçülebilen bir veri mi? Öyleyse gidip ölçtüreyim. Kime gitmek lazım dahiliye?

  • reyals  (20.01.12 23:50:12)
göğüs hastalıkları

  • compadrito  (21.01.12 00:33:06)
bıraktıktan sonra spora verirsen kendini deli farkediyor ben 2 kez bıraktım birinde babamın sağlığı sebebiyle başladım...

midem bulanıyor zaten içemiyorsun 3 ay filan sık dişini devamlı spor yap stresten uzak dur aramiyorsun bir muddet sonra hele de spora gidersen tiksinti geliyor :)

yalnız sporda çok zorlama kalp krizi riski oluyormuş sigara kalbe ciddi zarar verdigi icin agir agir gidin diyorlar.
  • kulustur  (21.01.12 00:51:58)
72 saat

  • 9gagger  (21.01.12 10:55:42)