YGS Matematik konuları

YGS matematik konuları arasında yapması görece en kolay konular hangileri? Dil bölümü öğrencisi olarak 5-10 net yapsam YGS'de, iyi olur; ama hangi konulara yonelmeliyim bilmiyorum. Kiminden tek bir soru çıkıyor ve kafa karıştırıcı, kimisinden birkaç tane çıkıyor falan. 3-4 konu belirleyip onlara çalışmak istiyorum.

çok iddialı değilsen fem ygs ilk adım soru bankası var, kısmen daha basit sorulardan oluşuyo. onu bi satın al önce, param nereye gidiyo diye düşünme fem'in soruları çok iyi sike sike alıyoruz hepimiz. fonksiyon falan zor sanırım ygs konusu gerisi 8.sınıf matematiği gibi dört işlem problemler doğal sayılar falan. ama sen dediğim kitabı bi al önce.

  • like it or not  (20.01.12 14:51:27)
ben de dilciydim. matematikte genelde ilk konuları çalışsan yeter. geometride de üçgen filan onlar baya kolaydı. rasyoneldir, doğal sayıdır. böyle test kitaplarındaki ilk konular. geometride de daire filan vardı. o dairelerin ilk konularına çalış, onlar basit. küme diyip geçme kümeler zor bence. bir dilci olarak kafam pek basmaz matematiğe ama fendense matematiğe kas ygsde tabii. ama yine her şey lysde bitiyo. sanırım lysdeki bir soru ygsde matematiğin 5 sorusuna filan karşılık geliyo. öyle düşün.

  • niluk  (20.01.12 15:13:04)
@niluk evet, 5 ya da 6'ya 1 gibi bir oran var. 35 türkçe 33 sosyal 10 mat yapsam ideal olur sanırım benim için. lys'den de 80'de 70-75 yaparım. kaç puan yapıyor bu hesaplamadım gerçi ama 390-400 gibi bir şeyler yapsa über olur. okuldan da 15-30 arası bir şeyler gelir sanırım. hiç bilmiyorum orasını.

evet 10 soruyu herkes ilkokul matematik bilgisiyle çözer de, zaten ilkokul matematik bilgisi yeterli olmadıgı ıcın bu bolumdeyız cogunlukla. oks'de de 4 net yapmıştım ben matematikte. düşünün yani oks konuları bi' de.
  • hjarteblod  (20.01.12 15:52:49)