İngilizce geliştirmek- Sömestr

İngilizce düzeyi beginner ile pre-intermediate olan kendiniz için sömestr süresince ( 1 ay ) bir çalışma planı yapsanız nasıl olurdu?
En büyük faydayı nasıl sağlardınız?

okuya okuya, seyrede seyrede...

seyredeceğin şey YouTube olsun.

okuyacağın şeyler de basit hikayeler olsun. eminim YouTube'u arasan, pre-intermediate düzeye uygun basit filmler vardır. YouTube son derece önemli bir eğitim kaynağı. bunu iyi değerlendir. bol bol seyret.

o düzeyde hikayeler de vardır eminim nette. azıcık ara, birazcık eşele. zibil gibi malzeme bulacağından eminim.

bana e-mail adresini atarsan, sana iki tane Excel dosyası sallarım. Bir sene boyunca öğretecekleri gramerin iki sayfa özeti.

Gerisi kelime öğrenmene kalmış. (bkz: ingilizce kelime ezberleme yolları/@compadrito) bu tabii şimdisi için değil, senin düzeyinde biraz daha ilerisi için... ama böyle de bir durum var diye yazayım dedim.
  • compadrito  (19.01.12 21:40:32 ~ 21:40:43)
yeni öğrendiğiniz gramer kuralları ve yeni kelimeleri içeren cümleler kurabilirsiniz.

  • incitanesi2004  (19.01.12 21:52:02)
Şurdan başla mesela:

www.youtube.com

bunların ders gibi olanlarından ziyade, bayaa film gibi olanları daha eğlenceli olabilir. bu işi kendine eğlenceli hâle getirmende fayda var.
  • compadrito  (19.01.12 22:54:20)