Lale dışında İstanbul ve Türkiye'yi Turizm alanında çağrıştıracak grafiksel

Tıkandığım bir konuda duyuruya başvurayım dedim. Şu anda bir logo çalışması yapıyorum. Sektör turizm.

Sizce Türkiye'yi ve İstanbul'u dış ülkelerde çağrıştıracak grafiksel simgeler nelerdir?

Yani yabancı bir ülkede görüp "yes baby it is from Turkey" i çağrıştıracak nelerimiz var?

kız kulesi silüeti, boğaz ve boğaz köprüsü olabilir.

  • in vino veritas  (19.01.12 17:14:38)
yufka açan kadın gibi...

  • ozdemirac7  (19.01.12 17:38:44)
in vino +1 ve "dönen semazenler, çay"

  • good room beautiful  (19.01.12 17:49:59)
bıyık.

  • gereksiz insan  (19.01.12 17:50:08)
döner, lokum diyecem ama pek de grafiksel değildirler kendileri.

  • ground  (19.01.12 18:15:03)
Deve :D camels everywhere :D
saka saka.. yabancilar genelde kiz kulesini ayasofyayi sultanahmeti filan biliyolar.. grafiksel olarak en iyi semazenler var.. yiyecek olarak da baklava ve lokum yurtdisinda Turkiye`nin en cok bilinenleri.. Ataturk ve Tarkan da cok biliniyor :)

  • mustancu  (19.01.12 18:39:19)
aslinda öyle cok bi logomuz yok,lale de degil aslinda yabancinin aklina gelen,sultanahmet dendigi gibi biliniyor.ayasofya cok fazla biliniyor.
bogaz da bilinir biraz.

  • serabetan  (19.01.12 18:58:42)
bir gün bir programda bir programcı, ben olsam türkiyeyi köprü ile tanıtırdım. sırf yürüyüş için bir köprü yaptırırdım, insanlar iki kıta arasında yürümek için gelirler, demişlerdi. hakk vermiştim.

  • anonimyususer  (19.01.12 21:31:56)