istanbul'a glecegim,ama nerelerde gezmeliyim???

Soru sekli biraz dandik oldu biliyorum.kisacasi istanbulu hic bilmiyorum,ve cool yerlerde ucuza takilmak istiyorum.ucuz etin yahnisi olmaz sözünün anlamsizligini,bendeniz de ki bünye'ye ispatlamakta,ayrica düsledigim bir durumdur.bunu da belirtmeden gecmeyeyim.''Arkadas biz istanbul'un kitabini yazariz,yeri gelir taksicilere bile rehberlik etmisligimiz olur.''diyen,yagiz istanbul delikanlisi ve bayankanlisi arkadaslar,etmeyin eylemeyin,farzedin ki öz kardesiz.saklamayin bildiklerinizi.yokmu su garibana,birazda sen yasa diyen...

tam anlamıyla gezebılmen ıcın bi 10-15 sene kalman lazım.. dıgerlerı dısında. sana taksım bebek sarıyer topkapı sarayı vs vs gıb ı yerlerı soylerler.. hee belkı bıde adalar

  • tadutadu  (18.01.12 15:10:02)
burda denmişi var..

(git: 350470)
  • anonimyususer  (18.01.12 15:53:17)
taksim istiklal caddesi'nden tünel'e yürü. geze geze yürü ama. İnci pastanesinde profiterol ye. Profiterol sevmezsen Tünel'den (semtin adı) tünele (taşıtın adı, dünyanın en eski ikinci metrosu) bin ve karaköy'e in. karaköy'de Güllüoğlu'nda baklava börek yap. Paran çoksa, Namlı'da zengin kahvaltı yap. baklavayı yanda Güllüoğlu'nda yersin. galata köprüsünden eminönü'ne geç. Mısır Çarşısı'nın içinden geç, yürüyerek Kapalıçarşı'ya git. Orada gezdikten sonra eğer hâlâ vakit ve tâkat kalmışsa, Sultanahmet'e git. Vakit yoksa ertesi gün Kabataş'tan veya Karaköy'den hafif raylıya binip git. Ayasofya, Sultanahmet Camii, Yerebatan Sarnıcı, Topkapı Sarayı yap. Başka bir gün Eminönü'nden Boğaziçi'ne giden vapurlara bin. Başka bir gün Beşiktaş çarşıyı gez, karnını Balkan Lokantası'nda doyur. Çarşıda sorarsın. oradan motorla Üsküdar'a geç biraz dolaş oralarda. Taksim'i ve İstiklal caddesini hem gece hem gündüz gör. AVM merakın varsa, Kanyon ve İstinye Park'a git. Kanyon için Taksim'den metroya bin Levent'te in. İstinye Park için Beşiktaş'tan minibüse bin. Gene Taksim-Tünel hattında gezdiğin bir gün Galata kulesine git. Eminönü'ndeyken balık ekmek ye. Galata köprüsünün altındaki balık lokantalarında da demlenebilirsin. Bütün bunları rahat rahat yapman için, İstanbul Kart almanı tavsiye ederim. Daha fazla vaktin ve paran varsa, Rahmi Koç müzesine git, Oyuncak müzesine git. Avrupa yakasındaysan, Taksim'den metroyla Mecidiyeköy'e git. Oraları bir dolaş şöyle. Mecidiyeköy'den metrobüsle Zincirlikuyu'ya git. Oradan Söğütlüçeşme'ye giden metrobüse bin ve Anadolu yakasına geç. Bağdat caddesine nasıl gidileceğini sor Söğütlüçeşme'de. Oraları gez. Dönüşte Kadıköy'e gel. Vapurla Karaköy'e geç. Bir başka gün, tercihen güneşli bir gün Ortaköy'e git. Kumpir mi yersin, çay tost mu yaparsın sana kalmış. fotoğraf çek, çektir. harita.iett.gov.tr sitesini iyi incele. zor sitedir. kullanımı biraz saksı gerektirir. mantığını çözersen, hem rahat edersin hem de az parayla bissürü yere gidersin. özellikle metrobüsün hattını iyi öğren. binerken meydan muharebesi yaşasan ve içinde pestil gibi ezilsen de, çok etkili bir toplu taşıma aracıdır. binenler, hem ağlarım hem giderim şeklinde giderler. netten derslerine iyi çalış. gitmeden önce okuyarak git yani. dikkat etmen gereken noktaları bilerek gitmiş olursun. yanına bol para al. istanbul'da para su gibi gider. daha da vaktin varsa meşhur 500Tye bin.

  • compadrito  (18.01.12 15:57:57 ~ 16:06:26)