eğilerek su içmek?

bu ne anlama geliyor? nurullah selim su içerken diz çöktü ya ne anlamı var? muhtemelen dinidir diye düşündüm bi an..

(bkz: su içerken çömelmek)

evet dini, sünnet olduğu söylenmekte.
  • repins  (17.01.12 23:45:16)
nimete saygıdan başka bir şey gelmedi aklıma.
o zamanda adamlar oturmadan bir şey yemez içmezmiş.
ayakta yemek yiyenler ayıplanırmış.
  • istenmeyen_adam  (17.01.12 23:46:39)
bu sünnet olup,bilimsel olarak da faydalı oldugu tüm bilim camiasından kanıtlanmıstır.ayakta su icerken su agızdan potansiyel enerji kazanarak geldigi icin migdeye daha fazla agırlık ve baskı yaparak zarar vermektedir.bu yönden en saglıklısı oturarak ya da çömelerek su icmektir.

  • tuzlanmis sekersever  (18.01.12 01:09:43)
suyun midede birikmesi gibi bir durum varmış sanırım.
potansiyel enerji biraz saçma olmuş. ağızla mide arası ayaktayken kaç cm ise otururkende o kadardır. potansiyel enerji kinetik enerjiye dönüştüğünde önemli olan iki nokta arasındaki yüksekliktir. 3 5 cm farketse bile o mesafede mideye zarar verecek ne gibi bir hıza gelebilir su? yağmur damlalarının kaç km yüksekten geldiğinin farkında mısınız acaba?

  • r_u_h  (18.01.12 01:54:26 ~ 01:55:06)
muhtemelen dinidir. yani muhtemelen müslümandır. müslümansa yerken, içerken, işerken oturmak gerektiğini düşünmekte ve yapmaktadır.

  • tedirginlik hucresi  (18.01.12 03:32:50)
Evet dini bir durumu var. Ama ben de çocuklarıma su içirirken oturmalarını istiyorum. Lakır lakır içmek, suyun mideye foşş diye oturması – bu arada hızlı içmekten kaynaklanan öksürmeler filan, çocuk için iyi değil tabii.

  • SiyamkedisiZorro  (18.01.12 09:30:44)