sizce bu normal mi? [don davası]

selam duyuru ahalisi. öküz öldüren derecede öfkeli ve bi o kadar da sonuca odaklıyım. bu sebepten soruda kullandığım üslup fazla açık sözlü olabilir, affola.

olay şudur efendim: bir kaç saat öncesi sevgiliyle hatrı sayılır bir münakaşa yaşadık. sebep, sevgilimi bir türlü rahat bırakmayan abidik bir yakın arkadaşı. male. e benim de male oluşum zaten kavga için türkiye standartlarında yeter bir sebepken, bir de bu çocuğun çamaşırlarını getirip kız arkadaşıma yıkattığını öğrendim. hâliyle delirdim. eski zamanlar olsa eyvallah der geçerim belki, biz de homo erectus değiliz yani. öğrencilik hâlinden şundan bundan anlarız. ama sen 25 yaşında eşşek kadar bir asker adamsan bi zahmet siktirol git kendin yıka otlu boklu spermli donlarını. tamam makine yıkıyo, kız görmüyo falan ama olay o değil usta. olay adamdaki tuzukuruluk ve master degree yüzsüzlük. valla ben olsam, asi nehrine kendimi kaptırma pahasına bile olsa o yüzsüzlüğü yapmam, kendim yıkarım kendi pisliğimi.

bu sorunla yarışır nitelikteki diğer sorun ise kız arkadaşımın hâlâ o adamı anlamaya çalışması ve hatta bana karşı savunması. tsi 23:00 sularında çıldırıciim amına koyiim. yok lan, valla kıskançlığın yanına uğramayan bi adamım ama bu sefer delirdim.

ne dersiniz, bu adamın yaptığı hayvanlık değil mi, yoksa ben mi aşırı tepki veriyorum?

ayrıca hepinizi çok seviyorum lan. her şeye rağmen inadına seviyorum amk.

aşırı tepki falan değil. ağız burun dalarım ben olsam. kızlar hep iyi niyetli böyle konularda anlatamazsın malesef.

  • canseven  (16.01.12 21:50:51)
onlar birbirini seviyolar, aralarından çık. öğrencilik bitince evlenecekler.

ayrıca türkçe konusunda da sıkıntılısın. ayrılık acısı çekerken türkçe aşk romanları okuyarak senin diyişinle a win win situation yaratabilirsin kendine.
  • repins  (16.01.12 21:52:10)
Bana göre uygun bir davranış değil. Ne münasebet yani elin adamının çamaşırını yıkamak? Sizin tepkiniz normal.

Edit: Ben de bir kızım. Abaza vs değil.
  • buzbebek  (16.01.12 21:52:52 ~ 23:57:10)
ayrıl abi, boşver.

  • ron dennis  (16.01.12 21:52:57)
öyle mallık mı olur la :) gayet haklısın, ben olsam daha fazlasını bile yapardım.

  • guro1907  (16.01.12 21:53:19)
yok daha neler diyeceğim.

adam otursun da çamaşırını kendi yıkasın.
o kızı unut sen en iyisi, tepkin normal.tepki vermedim deseydin; sende sorun var derdim.
  • naturelist  (16.01.12 21:56:36)
acik bir sekilde cok sert tepki koymak ters etki yapar bence ustadim. bu sefer sen "oteki" olursun. onun yerine adamla konus bence. ne ayaksin sen, yakisiyor mu, siktir git falan de.

  • rebio  (16.01.12 21:57:03)
iç çamaşırlarını vermiyordur, kot pantolonu falan kazağı falan veriyorsa problem olmaz, ama iç çamaşırlarını da veriyorsa senin kız yakında boynuzu takar kafana.

  • mtrsykl  (16.01.12 21:59:26)
hahha çamaşır yıkatmak neymiş..adamın yaptığı master degree ayıp, kızın yaptığı biraz saflık, gereksizinden hem de. sen de haklısın ama aşırı tepki verilecek birşey değil bu. yani ne bileyim kızda tuhaflık var gibi geldi. sorun sende değil kızda. sen de kızı anlamaya çalış bakalım, derdi neymiş.

  • african rain  (16.01.12 22:01:31)
7 ay falan önce benim başıma da geldi abi bak, tamam don falan yıkamıyodu da evine servis yapıyodu herifi. ne bileyim yürüyüş planları falan yapıyolardı, yemek yapıp götürmeden bahsediyodu, onunla bi yere gidip bana ertesi gün söylüyodu falan vs vs. tabi ben "la noliy" demeye başlayınca da suçlu oldum. kendini kurtar diyorum tekrar. felaket tellalı gibi oldum ama, bu yani.

  • ron dennis  (16.01.12 22:03:30 ~ 22:04:38)
cevap videoda saklı:

www.youtube.com
  • xenophobe  (16.01.12 22:09:19)
aynen hocam, ben öfkeyle kalkıp zararla oturanlardan ziyade empatiyle kalkıp enayiliğimle oturan biri olduğum için öyle yaptım, "bi otur soluklan kızım" dedim, "nedir olayın, neden bu kadar polyannasın?" cevap olarak en klişe kız cümlelerinden biri olan şu cümleyi kurdu;

"iyi ama biz 15 yıllık arkadaşız."

?? hatta !!?? so? istersen paleolitik çağdan beri arkadaş ol? bu senin o adamın rüyalanmış donlarına ev sahipliği yapman gerekliliğini doğurmaz ki.. bu ne grekliktir, ne avrupailiktir arkadaş!! az daha zorlasam faşizme bağliycem amk. ne hâllere soktunuz lan beni..
  • freeze  (16.01.12 22:09:44 ~ 22:10:49)
üzme kendini, yakma devrelerini. yapacak birşey yok, kendi enayiliği. sen hoşlamadığını belli etmişsin zaten. kazığı yiyince (doncudan) güzelce anlar.

  • african rain  (16.01.12 22:13:06 ~ 22:13:38)
adamın yaptığı hayvanlık, kızın da yaptığı saflıkla boynuz cilalamak arası bir şey. @ freze: dediğin gibi bu ne grekliktir? tamam her bokumuz avrupai falan filan da, özümüz gayet doğu. bence sen de silkin ve özüne dön! (tamam kıza pıçağı takıp mapuslarda kral ol demiyorum ama bence son bir analiz yapıp inceden bitir bu mevzuyu)

Ayrıca ben de seni sevdim lan. Resmen Palp Fikşından Jules var karşımda :D
  • jesterdvine  (16.01.12 22:28:38)
kızın bence senin donlarını dahi yıkamaması lazım, o ayrı konu da.
yaptığı şeye kızmakta sonuna kadar haklısın. aşırı tepki değil kesinlikle. konuş kız arkadaşınla bu konuyu adamakıllı. hatta bak aşkım kamuoyu araştırması yaptım, aha bak bir sürü insan da benimle hemfikir de, bu yazılanları göster.

  • fapple  (16.01.12 22:31:04 ~ 22:31:39)
Sen önce Türkçe konuşmayı öğren. Senin gibi birine katlandığı için kızı tebrik etmek lazım asıl.

  • jacque  (16.01.12 22:34:54)
@jesterdvine, jules iyidir usta. onu geçebilecek tek karakter harlem'de üzerinde "i hate nigger" yazılı dövizle dolaşan Officer John McClane'dir. konudan da 20 milyon ışık yılı uzaklaştık bu arada.

@fapple, onu da yaptım hocam. lakin kendisi an itibariyle "her meselede haklı olan kız" rolünü başarıyla icra etmekte. bir taraftan benle uğraşıp bir taraftan da fransızca tez yazıyo, o kadar da önemser beni canımcıım.

(bkz: ironi)

@jacque, "badem"e "bağdem" diyen biri olarak Türkçe hususunda beni uyarman güzel bir ironi örneği. ayrıca uyarıyı girişte vermiştim, hamama girenin terlediğini bilmiyorsan burdan buyur;

www.egitimseti.net

o değil de, ona göre hepiniz abazan sözlük oğlanlarıymışsınız, aranızda hiç kız yokmuş, kimse sizinle saklambaç oynamazmış, "hain düşman al sana bombe"ymiş. ulan sırf şu tripler yüzünden bile değil sevgili terk etmek karı bile boşanır ya neyse.
  • freeze  (16.01.12 22:40:02 ~ 22:53:13)
fransızca tez yazıyor, ama elin adamının donlarını yıkıyor. vay anasını.

ben kızım bu arada. abazan sözlük oğlanı değilim.
  • fapple  (16.01.12 22:55:00 ~ 22:55:27)
brom ben seninde yerinde olsam senin yaptığının aynısını yapardım. cinnete girmedende kurtulamazdım.Ama şunu düşün rüyalı donları yıkatan zaten gurursuz , onursuz biçin tekiymiş , yenge desen oda kız olmanın verdiği aşırı iyi niyetle yapmış her kızda olduğu gibi ondada mallık var , yani yenge salaklaşmış , rüyalı don ise piçin teki zaten içlerinde bir akıllı sen varsın sağlıklı düşün bari doğru olanı sen yap.

  • natalz  (16.01.12 22:57:29)
hahaha rüyalı don :)
kız arkadaşına söyle aramızda abazan ve erkek olmayanlar da var. kimsenin donunu yıkamıyoruz. pişman değiliz.

  • african rain  (16.01.12 23:05:01)
@natalz, bakış açın orijinal, ayakkabılar prada, zeka yahudi kıvraklığında. tam olarak dediğini yapmaya çalıştım. önce cinnete, sonra da kötü bişey yapmayayım diye duyuruya girdim. ayrıca "rüyalı don" hagaden iyiymiş. ahah :)

  • freeze  (16.01.12 23:08:41 ~ 23:09:33)
don neysede rüyalı don yıkanmamalı.tamamen karşıyım :).

  • natalz  (16.01.12 23:10:01)
@freeze
Bir kelimeyi farkında olmadan veya bilmeden yanlış yazmak başka, sırf artistlik olsun diye İngilizcesini söylemek başkadır. Erkek yerine male yazarak karizma falan olmuyorsun. Sadece İngilizce'yi yeni öğrenmiş ukala bir ergen gibi görünüyorsun.

  • jacque  (16.01.12 23:23:46)
@jacque, bilmem farkında mısın da burada ingiltere kraliyet seçim delegasyonu toplantısı falan yapmıyoruz. yarı hasb-ı hâl yarı geyiktir. ayrıca bi sıkıntın varsa özel mesaj bunlar için. tanımadığın yahnilere meze olup kaçarak, arkasından dayanamayıp cevap yazarak ergenlik tahtında 2 asırlık diktatoryanı sağlamladın zaten, erişemeyiz. şakaysan hiç komik değil, gerçeksen 700 promil dramsın. daha fazla yazmayacağımı bildirir, seni de moderasyona havale ederim.

  • freeze  (16.01.12 23:29:04)
kız kendini dost canlısı kımıl kımıl biri zanıyor zanırsam.
olgunlaşamamış olabilir, hakkaten saf olabilir, afedersin biraz sezgi ve iq eksikliği bile olabilir. tamam yani don yıka hadi de, başkasının porno bilmemnesine de izin verme. muhafazakarlıktan demiyorum, istismara açık mesajlar vermek demektir bu bana göre.

  • african rain  (17.01.12 00:11:51)
@jacque sözüm sana,
adamın derdi var tasası var daha ne üzerine gidiyorsun nedir bu gaddarlık? hiç mi nezaket öğretmedi anan baban sana?

bu arada freeze, abi kızcağıza çok yüklenme ama uyar, bir daha yıkarsan elemanla direkt konuşacağım ve tepkim sert olacak uyarıyorum bundan sonrası benim suçum değil, 5 tl ye dışarda yıkatabileceği birşey için benim canımı sıkmanız hiç adil değil hatta ben veriyim parasını dersen savunacak birşeyi kalmaz diye düşünüyorum
  • karadas  (17.01.12 01:36:18 ~ 01:43:04)
avrupailik falan değil abi, avrupa'da adam böyle yüzsüzlük yapmaz gider çamaşırhanede atar makineye 1 saat kitabını okur, çamaşırını alır evine döner.
maalesef kızlara meriçlerin kötü niyetli olduğunu anlatmak çok zor, sonra sen kötü oluyosun. artık kızların hoşuna mı gidiyo başkasının ilgilenmesi yoksa gerçekten inanılmaz saf mılar bilemedim.

  • r_u_h  (17.01.12 03:51:39)
askerlik bize hep b*ktan ve sikintili anlatilir. Aradaki samimiyete gore camasir yikanabilir mi? Bence mumkun. Ruyali don vs senin olaya bakis acin. Kiz arkadasinin bu ‘Yakin' arkadasiyla tanistin mi? Bir erkek olarak onyargisiz bak incele su asker cocugu. Her kisinin camasiri yikanmaz ama yikanacak kisiler de olabilir.

  • sharon and hope  (17.01.12 09:52:58)
kızlar bu gibi konularda saf oluyorlar, erkekler de, başlangıçta kötü bir niyetleri olmasa da, fırsatını bulunca çakallıktan kaçmıyor. kıza sözlüklerden meriç başlığını okut. baktın anlamıyor yol ver gitsin. sonunda canın daha çok yanacak.

  • oda sicakliginda saklayiniz  (17.01.12 13:21:45)