İstanbul'un otogarları

Merhabalar,

İstanbul'a gitmem gerekiyor Ankara'dan. İstanbul hakkında pek bir bilgim yok. Bağdat cad. Suadiye mah. taraflarına gideceğim. Hangi otobüsle(servis olanağı için) hangi otogarda insem daha iyi olur?

İkinci sorum ise dönüş kısmı için. Sabah 06:20 uçağı ile döneceğim. Sabahın köründe sadece havaş'la gidebilirim sanırım. Bu suadiye'nin oralardan ben nasıl gidicem sabiha gökçen'e? Havaşın sitesine baktım. En yakın Kozyatağı havaş ofisi olarak görünüyor.

Bilen, tecrübesi olan arkadaşlar bi yardım ederse sevinirim. Teşekkürler.

havaş kaldırılmış, havataş var artık ibb'nin..

  • turkuazz  (16.01.12 00:02:44)
nilufer turizm, ataşehir'de in. servis var bağdat caddesine.

  • franz kafka  (16.01.12 00:05:34 ~ 00:05:41)
@turkuazz;

"havaş kaldırılmış"

büyük yalan. hem havaş hem de havataş çalışıyor. ancak havaş kozyatağı'ndan çalışırken havataş kadıköy'den çalışıyor.

@artikbenimdebirvolvomvar;

herhangi bir otobüs firmasının anadolu yakasında servis kaldırdığı terminalinde inmeniz yeterli. örneğin birçoğunun ataşehir'de ya da dudullu'da kendi terminali vardır ve buradan servisler hareket eder. sizin o terminallerde inmeniz gerek. sonra da suadiye'ye giden servise bineceksiniz.

o saatte sabiha gökçen'e gitmek içinse isterseniz kozyatağı'na ulaşıp havaş'a binersiniz, isterseniz de kadıköy'e inip havataş'ı ya da e-10'u kullanırsınız. ancak hepsinin saatlerini kontrol etmekte fayda var. iett.gov.tr sitesini kurcalamak işinize yarayabilir.
  • demcan  (16.01.12 00:08:52 ~ 00:10:34)
otobus sirketinin anadolu yakasindaki terminalinde inersiniz, oradan suadiye'deki ofislerine birakirlar.

ikinci sorunuz icin alternatifleriniz arasinda e-10'da var ama o saatteki ucak icin uygun saatte sefer bulamayabilirsiniz, haftaici mesela 3.45'teki sefer tek uygun olani, bi sonraki saat 5te, yol da 1 saat sureceginden yetisemeyebilirsiniz. illa kadikoy'den binmenize gerek yok, e-5'teki duraklardan birinden de binebilirsiniz. havas ile de kozyatagi ofislerine gitmeniz lazim, geceleyin yarim saatte bir seferleri oldugundan uygun sefer bulursunuz mutlaka.
  • tom riddle  (16.01.12 00:30:27 ~ 00:32:05)