700€ vs Risk

Erasmus öğrenci değişim programı aracılığıyla;
15 gün sonra viyana'ya taşınıyorum 6 aylığına..

2 durum var içerisinde 700€ gizli bunların durun anlatıyım.

1) yurt işlerini yürüten oranın "kyk" sı, önce paşa paşa 700€ yatır, sonra biz sana yurt bulalım diyor. yurttan cıkarken 600€ olarak geri alıyorsun o parayı ama para bana şimdi lazım :) önce bir liste yapıyorsun öss tercihi gibi, sonra onlar sana seçiyorlar "Tabi yer varsa.." uygun olanları dolmuş. adamlar 300 € civarı bir yurt ayarlayacaklar benim öngördüğüm.

2) bir hafta on güne kadar couchsurfing yapıp, ev ayarlayabilirim. evler de zaten 300 € civarı. Almanca öğrenimi açısından ev ortamı daha iyi olabilir diye düşünüyorum. böylece 700€ cebimde kalır.

not:
yurt ve ev hayatını biliyorum, ikisine de ayak uydurabilirim. yurtlarda evden farklı sadece daha cok kişiyle beraber yaşıyorsunuz orada bir de yeme içme yine siz hazırlıyorsunuz yurtta, ev gibi.

ekstra:
1)türkçe öğrenmek isteyen cs kullanıcıları var. belki onlarla anlaşarak kalma masrafını oldukça azaltabilirim.
2)hep cs yaparım sonsuz mutluluk :D tüm viyanayı dolaşırım :))

buyrun söz sizde sayın duyuru sakinleri

hep couchsurfing'le 6 ay zırtlan gibi yaşanmaz onu söyleyeyim de baştan, diğer insanlar yorumları yapsınlar.

  • sanal hayvan  (15.01.12 18:18:03)
hayallerle yasamayin.

coachsurfingle bikac gün gecirilebilir ama o bavullarla aylar gecmez.

300 den asagi yurt bulman bence imkansiz hele su saatten sonra.

ev bulmnizda bence imkansiz.
  • serabetan  (15.01.12 18:20:37)
akdenizli oldugum için biraz kanım kaynıyor o kadar, hayallerde yaşamıyorum. çözüm öneriniz varsa bekliyorum.

  • lion de la Turquie  (15.01.12 18:40:54)
ben de trakyalıyım, benim de kanımda spartaküslük var ama eğri oturup doğru konuşalım 6 ay boyunca couchsurfing yaparak yaşayamazsın. eğer sunduğun seçeneklerden hangisi olur dersen, ikinci seçenek derim. kuzenim viyana teknik üniversitesinde okuyor o da evde kalıyor sanırım pek diyaloğumuz yok.

  • sanal hayvan  (15.01.12 19:03:42)