Yüksek Lisans- Özel Öğrenci Statüsü

Bir yüksek lisans programına kaydolmak istediği halde gerekli şartlardan birini taşımayan öğrenciye, daha sonra o şartı sağlaması zorunluluğu ile kayıt imkanı sağlayan üniversiteler varmış. Buna da özel öğrencilik deniyormuş.

Benim mezuniyetimde bir problem yok, TOEFL belgem de var, sadece son ALES'i kaçırdım. Şimdi açılan programlardan birine kaydolup Mayıs'ta gerekli ALES puanını da almak istiyorum. Özel öğrencilik şansı tanıyan üniversiteler hangileri, devlet üniversitelerinde de var mı böyle bir imkan? Bilen duyan var mı?

tüm üniversiteler özel öğrencilik imkanı tanır. ama bölümler kabul eder, yada etmez. bir de en fazla 2-3 ders alabilir ve ders başına çokca para yatırırsın.

ales'e girdikten sonra tekrar başvuru yapar ve büyük ihtimalle kabul edilirsin. geçtiğin dersleri tekrar almak durumunda kalmazsın.

özel öğrenci iken, üniversitenin sağladığı öğrencilik imkanlarından da faydalanamazsın.
  • turkay  (15.01.12 13:45:19)