mac os x lion için porno saklama modu

çok afedersiniz ama sıçıcam böyle işin içine. bilgisayarın en derin yerine bile klasör açsam finder'da tüm fotoğraflar ve videolar kısmında teker teker gösteriyo bütün ekipmanları. spotlight'ın exclude listesine ekledim ama finder'da çıkmasını engelleyemiyorum. google it falan demeyin baktım, terminal komutları ile gizleyip, bakmak isteyince yine terminal komutu isteyen bir takım saçma çözümler çıktı. yok mu bunun bi yolu yoksa mac kullanıcıları hakkaten de sürekli kız mı düşürüyor?

sanırım en samimi duyurum oldu. teşekkürler.

evet dostum. öyle şeyleri bilgisayarımızda barındırmıyoruz biz. yanına 8.5 tl ve mac'ini alıyorsun, en yakın starbucks'a gidiyorsun. en görünen yere oturup mac'i açıyorsun. etrafı kesmeye başlıyorsun. biz bu şekilde hallediyoruz. başarılar.

  • satanist evlat arif  (14.01.12 23:25:21)
Daha bi haftalık olduğu için henüz kız düşüremedim ama en yakın Kahve Dünyası'nda çalışmalarım devam ediyor. Yine de savaş olur kuraklık olur malum, bi çözüm bulsak buna fena olmaz.

  • roket adam  (14.01.12 23:39:06)
stream deniyor, ne bileyim incognito mode deniyor chrome içiin, shift+cmd+n kısayolu..
illa arşivciysen de external harddisk deniyor :)

  • aboutablank  (14.01.12 23:50:38)
Incognito mode'u biliyorum, stream de okey, ama bunu bu şekil yapmanın yolu yok mu ki ya? Hani porno olmasa da tatsız bi olay bu.

  • roket adam  (15.01.12 00:04:25)
dediğini tam anlamadım ama, ben mac kullanırken, şifreli bir dmg içine kaydediyordum kimsenin görmesini istemediğim şeyleri. kesinlikle görünmüyor. çift tıklıyorsun, şifre giriyorsun ve mount oluyor otomatik. işini görüyorsun ve unmount ediyorsun.

edit: idevicedaily.com

www.trickyways.com

şu adreslerde dediğim olay görsellerle anlatılmış. umarım işine yarar.
  • tuvalettekamufleolmayacalisanhamambocegi  (15.01.12 00:05:54 ~ 00:10:49)
iphone'da jb yapsan kurtuluyorsun bu tür saçmalıklardan da mac için üzgünüm :)

  • seni sevenleri bir kere uzdun  (15.01.12 00:35:36)