yaş hesaplama

duyurucular,
sigorta zımbırtısı yüzünden aklıma takılan bir husus var.
şimdik ben 1987'nin aralığında doğdum ve hala üniversite öğrencisiyim.
gidip gelir testi yaptırmam gerekiyor mu ? 24 yaşında mıyım 25 mi resmi olarak ? şu yaşı doldurdun şundan gün aldın olayını anlamıyorum. bana net bu işten anlayan biri şak diye cevap versin bu keşmekeşten kurtarsın :)

ehliyet alma yaşı 25 olsa siz alamayacaktınız işte. yani 24 sünüz

  • michael jackson  (14.01.12 22:59:42)
Ben de 87 aralıkda doğdum ve 24 yaşını doldurdum :)

  • almanyayenilincebizdeyeniksayildik  (14.01.12 23:00:21)
resmi olarak 24 yaşındasın dostum.

  • baldur2  (14.01.12 23:01:06)
@almanyayenilince

işte bak ben de tam bunu diyorum 24 yaşını doldurunca ne oluyoruz 25 mi 24 mü ?

@michael jackson

gelir testi zımbırtısına gerek kalmıyor yani. teşekkür ederim.
  • baris daima  (14.01.12 23:02:13)
@baris daima sigorta ile ilgili kuralları bilmiyorum yani şöyle diyo ki 25 ten küçük üniversite öğrencileri fln.sizin durumunuz ne tam olarak ? öğrenci misiniz ? işiniz var mı ?

  • michael jackson  (14.01.12 23:05:21 ~ 23:05:46)
işsiz güçsüz aylak bir üniversite öğrencisiyim :) yaştan dolayı sıkıntı olacaktı ama 24 ise şu an için bir şey yapmama gerek kalmıyor.

  • baris daima  (14.01.12 23:08:29)
24 dolunca 24+1 ay, 24+2 ay şeklinde gidiyor. 24 buçuk oluyoruz. Aralık ayında da 24 bitiyor 25 e giriyoruz.

  • almanyayenilincebizdeyeniksayildik  (14.01.12 23:15:19)
aynı durum bende de var.. yasa 25 yaşını doldurmuş olanlar diyor. aralıkta 24'ü doldurup 25ine giriyorsun. ama 25 ini doldurman ise 2013 aralığında olmuyor mu? işte o zaman sigorta durumu ortaya çıkıyor? ben mi yanlış hesaplıyorum acaba?

  • pamuk proton ve 7 elektron  (14.01.12 23:21:14)
@baris daima şu an bende senin durumundayım tek farkım yaşım 18 resmi olarak :D

SGK'ya gitme zorunluluğu var mı bilmiyorum.öğrenci belgesiyle gidiyosun 2 dklik bi iş.çünkü devlet herkesi sigortalı yapcak bu kuralla.1,7 milyon sigortasız var.bizde bunların içindeyiz.geçen doktora gittim sigortanız yok dedi 18den önce annemden yararlanıyodum.şimdi SGK'ya gitmesem sigortasızlığım devam edecek bu nasıl iş anlamadım.burası Türkiye valla ben galiba cuma SGK ya gitcem.birimiz gidip kendini feda etmeli öğrenmek açısından :D
  • michael jackson  (14.01.12 23:22:13)
@pamuk proton
öncelikle nick çok şık :)
ikincisi yasada da 25i doldurdu ayağı dönüyorsa michael'ın dediğine ve senin hesabına göre 2013 doğru seçenek olacak.
@michael
senin durumunda sıkıntılı bir durum yok, sen öğrenci belgenle gidip annenin sigortasından yararlanmaya devam edebilirsin. sıkıntı 25 yaşta :)
  • baris daima  (14.01.12 23:28:19)
ben her sene annemin sigortasından sgk bölge müdürlüğüne öğrenci belgemi bırakıp muayene olabiliyordum. bu yasaya göre senn durumunu etkileyen bir durum yok. sen kaymakamlığa değil, sgk bölge müdürlüğüne sormalısın durumu.

  • baris daima  (14.01.12 23:35:30)
kaç yaş günü kutladığını hesaplayarak yaşını bulabilirsin.

  • r_u_h  (15.01.12 02:55:49)