kota

son 10 günde hiçbirşey indirmememe rağmen, 1,7gb kota gitmiş. belki en fazla 2-3 tane mp3 indirdim diyelim. modemim kablosuz ama kablosuz özelliği aldığımdan beri inaktif yani masaüstü bilgisayar kullanıyorum. kota yiyen ama benim bilmediğim bir virüs türü mü var varsa nasıl yok ederim yoksa bu neden kaynaklanıyor olabilir?

not: bilgisayarı benim dısımda birisinin kullanmasına ihtimal yok.
not2: sifrem ve kullanıcı adımı bilen 1-2 kisi daha var ama buna ihtimal vermiyorum sanırım teorik olarak da mümkün degil.

tesekkürler

download ve upload aktivitesini gösteren programlardan var, onlardan kurup kontrol dışı bir durum var mı bakabilirsin.
ama birinin kullanıyor olması daha olası.

  • whoosie  (31.07.08 15:12:59)
son 10 günlük download çıktısı alabilir miyim?

  • goodbyecruelworld  (31.07.08 15:18:38)
güncellemelerden dolayı olabilir,
daha önceden yaptığın downloadlar biraz geç sisteme işlenmiştir,
ama kotalı kullandığım bir vakit ben de 2 küsür gb lık böylebir şey oldu, o zaman kimseye inandıramadım ve fazladan para ödemiştim, belki arada geçiriyor olabilir:)
  • marmara34  (31.07.08 15:27:06)
o tür bir virüs var, 1 sene önce kendi halimde bir kulanıcıyken adsl faturasının 58 ytl gelmesiyle dumura uğramıştım(sınırlı tarifeye dahilim tabi). ama kaynağı nedir niyedir diye araştırmadım, formattan sonra bir daha da rastlamadım. dikkatli olmak gerek

  • smy  (31.07.08 16:20:28)
boyle bir virüs varsa format dısında bunu nasıl halledebilirim lütfen birisi birsey önersin?

  • goodbyecruelworld  (31.07.08 16:30:15)
gücel bir anti-vir programı sorunu çözer sanırım, çözmesi gerek yoksa ne diye kuralım bu programları.

avast güzel bir program.
  • marmara34  (31.07.08 16:42:18 ~ 16:42:41)
bana virüs programını indirebileceğim güvenilir bir link verebilir misin?

  • goodbyecruelworld  (31.07.08 17:00:53)
www.download.com direk burdan inidirip kurarsın antivirüsün yoksa. umarım düzeltir, düzelmezse formata gidersin, 30 ytl civarı bi meblağ ödersin (avast, avg hikaye)

  • smy  (31.07.08 17:20:58 ~ 17:41:38)
torrent siteleri.
olmadı avast.com dan indir, key crack vs. bulman gerek ama bunlar illegal yollar ve tavsiye etmiyoruz, en güzeli lisans hakkını ödeyerek bir virüs programı edinmek:)

  • marmara34  (31.07.08 17:21:00)
virüs bulunca; karantinaya al , sil ve ignore et gibi seçenekler çıkıyor. hangisini seçmeliyim?

  • goodbyecruelworld  (31.07.08 20:02:32)
silmek daha iyidir tabi ama virüs önemli bir belgeye bulaşmışsa ve belgenin silinmesini istemiyosan karantinaya almalısın. karantinaya al gitsin derim

  • smy  (31.07.08 20:13:10)
en basitinden başlat->calistir->cmd enter sonrada netstat yazarak o an kurulmuş bağlantılara bakabilirsin. Eğer aktivite olmamasına rağmen 50-100 ip ile established bağlantı görüyorsan trojan,virüs tarzı birşey olabilir.

  • ned flanders  (31.07.08 20:25:09)
5 tane established, 1 tane time wait yaziyor durum kısmında.... normal mi?

  • goodbyecruelworld  (31.07.08 20:34:49)
normal...

  • ned flanders  (02.08.08 20:49:29)