Öksürüğü önlemek için sırta ve göğüse tentürdiyot

sürmek ne denli etkili olur ? Ben küçükken annem bana bu alternatif tedavi yöntemini uygulardı ve 1 gecede öksürük kesilirdi. Şimdi yaş ilerledi acaba faydasını görür müyüm ? Herhangi bir zararı var mıdır bunun ?

Not: Öksürük çeşidim soğuk algınlığına bağlı sigaralı öksürük.

dışarıdan deri üzerinden uygulanan iyotlu tentür, akcigerler veya boğazdaki muhtemel bir enfeksiyona sizce ne kadar etki edebilir ?

muhtemelen çocuk yaşta zaten geçecek olan hafif bir öksürükmüş onlar, yarın bir doktora görünün.
  • orpheus  (13.01.12 03:24:10 ~ 03:25:01)
yıllar önce annem bana da yapardı. kara kare olacak şekilde sürer ve sinir olurdum.
doktora gittiğimizde sormuştuk. aslında faydasız demek olmaz ama şu an elinizdeki tentürdiyotun bi faydası olmaz demişti ki o zamanlar hala tentürdiyot satılıyordu. ( şimdi bulunmuyor bildiğim kadarıyla ) kısaca zararı olmaz ama bir yararı da olmaz.

  • eli eli lema sevaktani  (13.01.12 08:58:35)
vicks olmasın o?

  • eja  (13.01.12 09:58:58)
Vicks Vaporub değil. Bildiğin tentürdiyot. @eli eli lema sevaktani'nin dediği gibi kare kare, altına gazete.

  • insanlik icin buyuk bir adim  (13.01.12 11:21:54)
şöyle bir nette tekrar baktım da,sürüldüğü yerde dolaşımı hızlandırdığı için kas ağrılarında ve soğuk algınlığında da kullanılır diyor.

www.kimyamakale.com
  • eli eli lema sevaktani  (13.01.12 13:12:55)