[]

atatürk havaalanın'dan emirgan'a

sabah 11 civarında, en rahat (minimum aktarma ile) nasıl gidilir?

Taksi ile gidilirse ne kadar yazar (direkt değil de mesela Taksim'den?)?

Bir de ille taksi derseniz, hangi yoldan gitmek en uyguna gelir?

 
Metro ile Aksaray, Ordan tramway ile Kabataş. Ordan sahilden giden otobüslerin hepsi Emirgan'dan geçer. Numaralarını hatırlamıyorum şuan. Fakat Kabataş'a gelmen 1 saati geçebilir.

Havaş ile Taksim, Taksimden de taksi yaparsan taksi 20-25 lira civarı yazar. Havaşta 15 liraydı die hatırlıyorum.
  • Arrigo Godfredo  (12.01.12 08:51:16) 
Havaalanından metroyla Aksaray'a
Aksaray'dan tramvayla Kabataş'a
Kabataş'tan otobüsle veya taksi ile emirgan
  • murty  (12.01.12 08:52:23) 
peki taksim'den emirgan'a taksicinin kazıklamadan gitmesi için hangi yoldan gitmesi lazım =) hani bilelim de ona göre müdahale edebilelim.


  • vercingetorix  (12.01.12 08:59:55) 
sadece metro yarım saat sürer.
oradan in-bin tramvay'a bir yarım saat de ona koy.
üstüne yarım saat de emirgan'a (trafiksiz)
ortalaman 1 saat 45 dakika'ya falan gelecek.

fakat en iyi yol da bu bagajın büyük değilse.
  • diskbudur  (12.01.12 09:11:56) 
Taksimden taksi direk Gümüşsuyundan sahile inecek. (İnönü Stadı, Dolmabahçe sarayı felan). Sonra sola dönüp sahilden düm düz gidecek. Sahil yolundan hiç çıkmayacak. Yol bu.


  • kta  (12.01.12 09:20:18) 
96T havaalanı-taksim otobüsüne atlayın. taksim'den de 40, 40t, 42t'den birine binin, emirgan'da inin.


  • natura horror vacui  (12.01.12 09:22:46) 
havataşa binip taksime gidin 10 tl civarı olmalı. oradan da taksiyle 50 civarı tutar.

taksinin iki yolu var, taksimde havataşın indirdiği thy ofisi önünden biraz ileride ışıklardan sağdan aşağı inönü stadının yanından sahile inecek. stad solda saray sağda kalacak şekilde hiçbir yola sapmadan dümdüz emirgana kadar sahilden gidecek. deniz hep sağınızdaysa sizi aldatmıyor demektir.

taksinin kullanacağı diğer yol yine aynı başlıyor. ışıklardan sahile iniyor saray sağda kalacak şekilde beşiktaşa kadar geliyor. tam böyle bir meydana geleceksiniz sağda barboras heykeli var. orada sağdan devam ederse sahilden gider. soldan devam ederse zincirlikuyu-levent-maslak yönüne giriyor. buradan girip yine dümdüz gidiyor. ondan sonra istinye tabelası görene kadar devam. istinye tabelasını görünce oradan içeri girecek ve tekrar aşağı sahile inecek. emirgana devam edecek. kafanız karışmasın diye siz sahili kullanın.

taksi olmaz dersen, taksime en hızlı havataş ile gelirsin. ardından taksimden direkt emirgan otobüsü de var. sahilden sarıyere gidenlerin tümü emirgandan geçer.

taksimde metro istasyonuna gidip fünükiler hatla kabataşa geçebilirsin oradan geçen tüm sahil otobüsleri emirgana kadar gider.
  • elestirman  (12.01.12 11:03:21) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.