universiteye baştan başlamak!

20 yaşında bölümünden memnun olmayan bir mimarlık öğrencisiyim. bırakıpp yeniden psikoloji okumak gibi bir fikrim var. babamın durumu da fena değil, o da he derse yurtdışında en baştan başlamayı düşünüyorum. fakat yaş olacak 21, bitirmem en erken 24 bulur. (kassam 3bucuk yılda bitisem fln) annem eğer çok kararlıysam destekliyor da ben kendime yediremiyorum, cesaret edemiyorum fln.
içim içimi yiyor bu konuda.
sizler ne dersiniz? git gitme diye sormuyorum sadece fikrinizi merak ediyorum?

keşke ile yaşamak kadar kötüsü yoktur. git.

  • remy1  (11.01.12 23:17:25)
gitmezsen içinde ukte kalacak, yıllar sonra "keşke gitseydim", "gitsem acaba nolurdu?" gibi şeyler düşünüp pişmanlık yaşayacaksın. madem şartlar uygun, düşünme ve git. ve daha 20 yaşındasın 30,40 değil. kaybedeceğin bir şey yok. sadece düşünme ve git.

  • halitkin  (11.01.12 23:20:26)
bu ikileme vaktiyle bende düştüm, bırakayım dedim okuduğum bölümü, bırakamadım.. birçok arkadaşım sayemde bıraktı ama iyice tart kendi içinde; pros and cons listesi yap ve içinin sesini mantığınla birleştir.. ayrıca 21 üniversiteye başlamak için çok geç bir yaş değil..:)

  • mchslmdnc  (11.01.12 23:21:00)
bölümünü gerçekten sevmiyorsan git.

  • cilgin fantezilerin adami  (11.01.12 23:21:48)
evet keşke mimar olsaydım işsiz güçsüz baba eline bakmazdım şimdi dememek için gitme!

  • genıus  (11.01.12 23:22:08)
bu ikileme bende düştüm. bıraktım. daha bir yıl oldu. hatta olmadı bile. pişman değilim. yine olsa yine yaparım. 21 hiç ama hiç geç değil. hatta 18-19 dan daha iyi bence. daha bi farklı oluyor.

  • filant  (11.01.12 23:24:08)
psikolog olmak istiyorsan oku tabii. psikolog ne yapar, nasıl çalışır bunu bil öncelikle.

  • african rain  (11.01.12 23:28:06)
cesaret edemiyosan ,kassan 3,5 senede bitmez cok net görebiliyorum,öyle kararli olamn lazim ki,su yazdiklarindan hissedebilmemiz lazim nasil biri oldugunu.

yurtdisi derken ülke de önemli elbette,usa?uk?almanya?isvec?
  • serabetan  (11.01.12 23:46:08)
@serabetan: cesaret edememem kararsız olmamdan, daha babamla konuşmamış olmamdan ileri geliyor. kesin bir durum oluşursa elimden geleni yaparım, gerekirse çalışırım harçlık çıkarmak için. okulu bırakmak bana başarısızlık gibi geliyor.

@african rain: dallarını araştırdım, ama çok çok detaylıca değil. annemle oturup uzun uzun araştırıcaz, araştırma işinde benden çok daha iyi:)
  • goldentitan  (11.01.12 23:59:31)
@golden

bende ondan bahsediyorum,sen istedikten sonra gerisi teferruat oluyo.
"ben yapicam",demek ile "ben yaparim ama xxx" demek arasinda cok fark var.

hee ben yapicam dostum,m.na korum ortaligin de ,surda sana destek vermeyecek adam olmaz.
  • serabetan  (12.01.12 00:04:17)
yaş genç, yardır.
ama mimarlık da güzel.
ama psikolojiyi yurtdışında okuma, ne gerek var..
  • dieselsingle2  (12.01.12 00:07:37)
22 yim. ben de tekrar giriyorum sınava. yatırdım bugün parayı.

  • fatalstorm  (12.01.12 00:26:35)
neden psikoloji?

  • aksasu  (12.01.12 00:58:57)
@aksasu: ilgilendiğim ve sevdiğim için.
bir de mal gibi sayısal seçmeseydim zaten onu okuyacaktım:)

  • goldentitan  (12.01.12 01:02:04)
mimarlık sevilmeden çekilecek bölüm değil. hemen bırak.

  • faideli bilgiler  (12.01.12 01:52:12)
şöyle yardımcı olayım.
istanbul teknik mezunu, gayet güzel işlerde çalışmış olmasına rağmen, ben en başında mimarlığı istememiştim ve severek yapmıyorum bu işi dediği için, dünya mutfaklarına merak salan, eğitim alıp kendine bir kafe açmak isteyen bir arkadaşım var ki kendisi 28 yaşında.
eğer sevmiyorsanız, okulu bitirseniz de, bu işi yapmayacaksınız. boşu boşuna yılları kaybetmenin bir anlamı yok.

ps: mimarlığı sevmeme sebebiniz , yahu çok zormuş ben daha kolay bişiler yapıyım değildir umarım. bunu samimi bir şekilde düşünmeniz gerek. öyleyse yurtdışına gidip hem okuyup hem çalışmak kararlılığı mimarlıktan daha zor olacaktır.
  • topal  (12.01.12 07:55:23)
mimarlığı severek okuyan, tiksinerek/bi an önce mezun olmak için okuyan ve tiksindiği için en kısa vakitte terkedenler var. ilk ve sonuncular akıllı ve şanslı; ortadakiler gerizekalı, mezun da olsa, işi de olsa hala ne istediğinden emin olmayan kayıp ruhlar olarak ortada dolaşıyolar. bırak.

  • kelimeyounu  (12.01.12 11:38:32)
@topal: sevmeme nedenim zor olması değil, proje dışında çoğu dersim iyi, not ortalamam 3.5 civarı, ama bina gördükçe sinirlerim bozuluyo:) tasarlamak deyince tüylerim ürperiyo:)

  • goldentitan  (12.01.12 11:50:52)